Çözüldü SSD'ye kurulan program daha mı hızlı çalışır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çözüm
128 GB SSD olduğu için Windows'um SSD'ye kurulu zaten. Çok yer kalmadığı için HDD'ye kurmayı düşünüyorum programları mecburen çok performans farkı olur mu?

Sistem SSD'de ise perofrmans istediğiniz programı da SSD'ye kurmanız hız bakımından yararlı olacaktır ama HDD'ye de kursanız hızlı çalışacaktır.
Merhaba, programı SSD'ye kurduğumda daha mı hızlı çalışır?
Sisteminiz SSD de ise programın açılma ve işlem yapma süresi hızlanır. Sisteminiz HDD de ise ve sadece program SSD de ise bir nebze de olsa hızlanır ama öncelikle sisteminizin SSD de olması gerekli ki tam performans alabilesiniz.

128 GB SSD olduğu için Windows'um SSD'ye kurulu zaten. Çok yer kalmadığı için HDD'ye kurmayı düşünüyorum programları mecburen çok performans farkı olur mu?

Sistem SSD'de ise perofrmans istediğiniz programı da SSD'ye kurmanız hız bakımından yararlı olacaktır ama HDD'ye de kursanız hızlı çalışacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sağlığı %0 olsun yine de en iyi HDD'den daha hızlı çalışacaktır.
Hayır öyle olmuyor şu an benim elimdeki SSD sağlığı %50'lerde yeni bir HDD aldım Valorant SSD'deydi sürekli drop yiyor bazen açılmıyordu fakat HDD aldığımda sadece yükleme ekranı 3-4 saniye geç geliyor onun dışında tüm durumlarda daha hızlı çalışıyor yanlış bilgi vermeyin.

Sık kullanılan programları SSD diskinize kurun, büyük boyutlu ve nadiren kullanılanları da HDD diskinize.

Hayır öyle olmuyor şu an benim elimdeki SSD sağlığı %50'lerde yeni bir HDD aldım Valorant SSD'deydi sürekli drop yiyor bazen açılmıyordu fakat HDD aldığımda sadece yükleme ekranı 3-4 saniye geç geliyor onun dışında tüm durumlarda daha hızlı çalışıyor yanlış bilgi vermeyin.
Elimde James Donkey 120GB SSD var sağlığı %23 hala mis gibi çalışıyor HDD'ye göre.

Ssd ile hdd arası en büyük fark bilgiyi işleme zamanları ve işlenecek verinin zamana oranla büyük olması ki buda bize zaman avantajı olarak geri dönüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı