SSD'ye neler kurulmalı?

Makaleler
2
Daha fazla  
İlk SSD'mi almak istiyorum arkadaşlar. (Kingston HyperX Fury 120 GB). SSD kullanımının HDD'den farklı olduğunu söylüyorlar.
SSD'ye ne kurulmalıdır, ne kurulmamalıdır?
Bu konuda görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows SSD'de olmalı. Windows dışında en sık kullandığın yazılım ve oyunlar bulunmalı.

Belirttiğim şekilde. Windows ve sık kullandığın şeyler. Bu kişiden kişiye değişir. Ama Windows mutlaka SSD'de olmalı.

SSD'nin depolama alanı genellikle az olduğu için boş şeylerle doldurmamak gerekiyor. Bilgisayarı her açtığımızda işletim sisteminin yüklendiğini göz önünde tutarsak, Windows'u SSD'ye yüklemek bilgisayar açılış hızını düşürecektir. Onun dışında sıklıkla kullandığınız program veya oyunları SSD'ye atarsanız bu dosyaları açtığınızda daha hızlı işlenir. Dediğiniz gibi SSD'nin HDD'den hassas olması söz konusu değil istediğiniz kadar silip yükleyin ama alan az olduğu için kullanacağınız şeylere öncelik verin.

SSD'nin depolama alanı genellikle az olduğu için boş şeylerle doldurmamak gerekiyor. Bilgisayarı her açtığımızda işletim sisteminin yüklendiğini göz önünde tutarsak, Windows'u SSD'ye yüklemek bilgisayar açılış hızını düşürecektir. Onun dışında sıklıkla kullandığınız program veya oyunları SSD'ye atarsanız bu dosyaları açtığınızda daha hızlı işlenir. Dediğiniz gibi SSD'nin HDD'den hassas olması söz konusu değil istediğiniz kadar silip yükleyin ama alan az olduğu için kullanacağınız şeylere öncelik verin.
Peki hem C: hem de yedek içinde de SSD kullanırsak. Daha iyi bir performans almaz mıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hem C: hem de yedek içinde de SSD kullanırsak. Daha iyi bir performans almaz mıyız?
Tabii ki alabilirsiniz. Ama kapasite bakımından depolama olarak kullanılmaması tercih edilir. Tabi bütçeniz varsa alıp kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı