SSD'ye peş peşe format atmak zararlı mı?

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Arkadaşlar, Samsung 860 Evo 500 GB aldım. İlk başlarda Windows kurarken bir kaç yanlış işlemim oldu 2 veya 3 kere format attım. Bu format SSD hızını etkiler mi? Veya bilgisayar açılırken yavaşlama, kapatırken yavaşlama olur mu? Sanki ufak hissettim gibi açılırken veya psikolojik. Daha önce bunun gibi bir olay geçti başımdan.

Daha önce de söylediğim gibi genelde insanlar da SSD'lerin HDD'lerden zayıf, dayanıksız yada daha hassas olduğu gibi bir kanı var. Hayır hocam öyle 5-10 formatla hemen ömrü bitecek olsaydı üretmezlerdi. SSD de ki en önemli unsur kaliteli ve bilinen marka olması. Bir de SSD yapılması ve yapılmaması gerekenlere dikkat ederseniz hiçbir sıkıntı çıkmaz. Rahat olabilirsiniz.

Daha önce de söylediğim gibi genelde insanlar da SSD'lerin HDD'lerden zayıf, dayanıksız yada daha hassas olduğu gibi bir kanı var. Hayır hocam öyle 5-10 formatla hemen ömrü bitecek olsaydı üretmezlerdi. SSD de ki en önemli unsur kaliteli ve bilinen marka olması. Bir de SSD yapılması ve yapılmaması gerekenlere dikkat ederseniz hiçbir sıkıntı çıkmaz. Rahat olabilirsiniz.
Sağ olasın, çok rahatladım.

Bence zararlıdır bazıları diyor SSD var bende çok format attım bir şey olmadı abi yok öyle bir şey her şeyin sonu vardır SSD'ninde var hızı etkilenmez ama içindeki parçalar zarar görür.

Geri
Yukarı