Çözüldü SSD'ye UEFI kurmak ne anlama geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

clover cage

Femtopat
Yer
bir eskimo evi
Daha fazla  
Meslek
genel kordinatör prensliği mezunu atanamamış emekli
Her yerde gördüğüm bir terim. SSD'ye UEFI kurmak nedir? Nasıl yapılır? Yararları, zararları nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
UEFI kurmaktan kasıt UEFI bir şekilde işletim sistemi kurmaktır sanırım. UEFI yeni nesil bir BIOS türüdür denilebilir. Zararı değil yararı vardır. Diskinizde EFI bölümü oluşur ve kurulan işletim sistemleri bu bölümü boot ederken kullanır.
SSD zaten HDD'lerden daha hızlı. UEFI özelliği, yeni nesil sistemlerde oluyor daha fazla. Sistemin daha hızlı uykudan açılıp kapanmasını, daha hızlı açılmasını gibi özellikleri var. Benim gördüğüm bir zararı yok. UEFI destekleniyorsa sisteminiz tarafından, kurmanızı öneririm.

UEFI kurmaktan kasıt UEFI bir şekilde işletim sistemi kurmaktır sanırım. UEFI yeni nesil bir BIOS türüdür denilebilir. Zararı değil yararı vardır. Diskinizde EFI bölümü oluşur ve kurulan işletim sistemleri bu bölümü boot ederken kullanır.

Çözüm
SSD zaten HDD'lerden daha hızlı. UEFI özelliği, yeni nesil sistemlerde oluyor daha fazla. Sistemin daha hızlı uykudan açılıp kapanmasını, daha hızlı açılmasını gibi özellikleri var. Benim gördüğüm bir zararı yok. UEFI destekleniyorsa sisteminiz tarafından, kurmanızı öneririm.

UEFI destekleyip desteklemediğini nereden öğrenebilirim? Anakart modelim DH55TC.

Yeni konular

Geri
Yukarı