SSD'ye UEFI kurulum sorunu

russell3687

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde Lenovo Z500 dizüstü bilgisayarıma Sandisk ssd taktım. Uefi kurulum yapmak istedim anacak biostan uefi'yi aktifleştirince diski görmüyor. Ssd den başka disk olmadığından da windows yükleyemiyorum. Daha sonra uefiyi kapatıp legacy aktif edince diski görü ve windows 8 yükleyebildim. Sistem yüklü olmadığından görmemiştir diye düşünüp tekrar uefiyi aktif hale getirdim ancak yine görmedi. Uefi Windows 8 kurulumu yapmak istiyorum ssdyi uefi modda nasıl gösterebilirim. Yardımcı olun lütfen.

Biraz araştırma yaptım ama pek kafam almadı açıkçası. Yanlış anlamadıysam diskim şuan mbr sisteminde Uefi gpt sisteminde ben diski gpt'ye çevirirsem biostan direk görürmü diskimi?

Recep Bey biosta göremiyorum evet ama göremesemde bişey yapamıyorum çünkü dsik yok diye birşey diyor sanki kalıyor öyle windows kurulum ekranına bile geçemiyorum boot bile edemiyorum. IVP4 IVP6 gbi şeyler çıkıyor boot ekranında sadece legacy modunda disk var oluyur. Çıldıracağım artık. ACHI açık durumda ama şuan sistem legacy modunda yüklendi uefi değil. Disk teslerde herkese msachi yazarken bende iastora yazıyor.

image.jpeg
Bu moddayken yükleme yapılabiliyor

Uefi yapınca sistem falan açılmıyor aşağıdaki hata çıkıyor.
image (1).jpeg
image (2).jpeg
image (3).jpeg
image (4).jpeg
image (5).jpeg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı