Çözüldü SSD'ye Windows 10 Kurulumu Başlamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SeqHiLLA

Kilopat
Yer
Hatay/İskenderun
Daha fazla  
Hazırladığım Windows 10 kurulum flash belleği ile Boot edip normal bir şekilde SSD'yi seçiyorum, daha sonra normal bir şekilde reset atıyor fakat Windows Boot ekranı gelmesi gerekirken tekrardan kurulum menüsü geliyor. HDD'ye kurduğumda (ki zaten görüyorum SSD'nin alanı azalmış) reset atıp direkt Windows açılıyor yani şu kurulum vb yaptığı yer daha sonra da zaten normal bir şekilde bilgisayar açılıyor. SSD'ye kurup reset atınca flashı çekersem veya SSD ile Boot etmeyi seçersem sanki hiçbir şey kurulmamış gibi bir ekran çıkıyor. Şu anda da HDD'ye kurup açtım bilgisayarı ve SSD'nin içerisinde program dosyaları, kullanıcılar, Windows gibi klasörler bulunuyor yani zaten kurulmuş ama nedendir açılmıyor.

Yeniden başladığında flash belleği çıkarın.
Hatta şimdi flash belleği çıkarın ve bilgisayarı açın.
Bunu yaptığımı paragrafta belirttim hiçbir şey kurulmamış gibi göründü
Denedim kurarken HDD'yi biçimlendirmiştim bu sefer de HDD de açmaya çalıştı başlangıç onarma ekranı falan çıktı gene reset atıp bootta SSD'yi seçince gene bir şey kurulmamış gibi görünüyor.(Biçimlendirmeyi HDD'ye kuruluyken bilgisayarımdan yaptım) Ve bu arada SSD 0 yeni alınmış.
SSD'yi biçimlendirip tekrar dener misin?

Son düzenleme:
BIOS'ta muthemelen boot sıralamasında ilk USB bellek var. İlk kurulum bitince ilk sıraya Windows boot managerı alın ve kaydedin.
SSD'ye kurduğum zaman asla Windows boot manager çıkmıyor az önce klonlamayı da denedim başarılı bir şekilde klonlanmasına rağmen BIOS'ta halen Windows boot manager [SSD modeli] AHCL[SSDmodeli] olarak görünüyor. Dediğim gibi HDD'ye kurduğumda normal bir şekilde Windows boot manager[HDD modeli] olarak görünüyor ve bootta önceliğe koyduğumda normal bir şekilde açılıyor. SSD'de sıkıntı var desem HDD'de açtığımda biçinlendirip kullanabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var. B450 anakart kullanıyorum. 0 HDD aldım. HDD'ye Windows 10 UEFI kurulum yapınca, Windows Boot Manager seçeneği çıkmıyor Boot sıralamasında.

Bende de aynı sorun var. B450 anakart kullanıyorum. 0 HDD aldım. HDD'ye Windows 10 UEFI kurulum yapınca, Windows Boot Manager seçeneği çıkmıyor Boot sıralamasında.
Sorunumu çözdüm daha düzgün bir programdan klonlama yaptım ve oldu daha sonra SSD'de açıp diğer HDD'yi biçimlendirdim eğer elinizde başka HDD varsa ve bendeki gibi ona kuruluyorsa aynı işlemi denemenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı