SSD'ye Windows 10 Kurulumu

Gheky

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, şuan Windows 10'un korsan sürümünü kullanmaktayım. HDD'den dolayı çok sıkıntı çektim.
Bende orijinal bir Windows 10 alıp, bir de SSD aldım. HDD'de çok fazla oyun yüklü olduğu için HDD'deki dosyaların da silinmesini istemiyorum. HDD'deki dosyaların kalmasını ve Windows'u SSD'ye aktarmak istiyorum. Bunun bir yolu var mı? Varsa sırasıyla yazabilir misiniz?

Technopat'ın rehberi var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca laptop mu masaüstü mü kullanıyorsunuz?

Yalnız olayı yanlış anladınız sanırım. Yine de ilginizden dolayı teşekkür ederim. Ben HDD'deki verileri SSD'ye aktarmak istemiyorum. HDD'deki verilere bir şey olmadan SSD'ye Windows 10 kurmak istiyorum. Bu arada masaüstü kullanıyorum.

Masaüstü kullanıyorsanız zaten hem SSD hem HDD kullanabilirsiniz. Sata güç ve veri kablolarını SSD'ye bağlayıp, Windows 10'u SSD'ye kurabilirsiniz. İsterseniz HDD'yi çıkartıp, yerine SSD taktıktan sonra ona da kurabilirsiniz. Bu işlemlerde HDD'ye zarar gelmez.

Masaüstü kullanıyorsanız zaten hem SSD hem HDD kullanabilirsiniz. Sata güç ve veri kablolarını SSD'ye bağlayıp, Windows 10'u SSD'ye kurabilirsiniz. İsterseniz HDD'yi çıkartıp, yerine SSD taktıktan sonra ona da kurabilirsiniz. Bu işlemlerde HDD'ye zarar gelmez.
Peki şuan HDD'de zaten Windows 10 kurulu. Hem HDD'de Windows 10 ve SSD'de de Windows 10'un kurulu olması bir sorun oluşturur mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı