SSD'ye Windows aktarımı nasıl yapılıyor?

Laptop için ise nasıl takıldığını doğru bir şekilde anlatan bir video linki bırakırsanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kendi hazırladığım video biraz amatörce ama izleyerek belki yapabilirsiniz.

1. Kutunun içerisindeki SSD değil, HDD. Ayrıca kutunun zımbalanması, kutu içeriğinin değiştirildiğini doğruluyor.
    • Muhtemelen satıcı, alıcılara şirin gözükmek için böyle bir yol tercih etmiş. Amacı buysa aptalca bir yol.
    • HDD 2012 üretimi, muhtemelen çalışmıyordur bile. Çalışsa bile bozuk sektörlü veya farklı bir sorunu olabilir.
  2. HDD'deki veriler SSD'ye aynen kopyalanabilir, buna klonlama deniyor. Bir yazılım yardımıyla kolayca yapılıyor. SSD'yi bir hard disk kutusuyla bilgisayara bağlayabilirsiniz.
    Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    • Samsung SSD'ler için Samsung Data Migration yazılımı var:
  3. Bilgisayarınızın marka modelini belirtirseniz nasıl takıldığını anlatabiliriz. Bazı bilgisayarlarda HDD yuvası kasanın altında oluyor, bazı bilgisayarlarda HDD için ayrı bir kapak oluyor. Ama genel anlamda kapak sökülüyor, HDD kasadan sökülüyor, HDD'yi tutturan aparat sökülüyor, HDD'den sökülen aparat SSD'ye takılıyor ve yeni SSD kasaya takılıyor. Aşağıdaki videoya bakabilirsiniz:

Bu SSD değil. Kingston SSD kutusuna WD HDD koymuşlar göndermişler.
Konu geç onaylandı diye editleyemedim. SSD'yi kutudan çıkarıp eski HDD'mi koydum içine masamda boş duruyordu diye. Kusura bakmayın. Fotoğrafta kutunun içindeki Harddisk.

Kutuyu kendim zımbaladım kardeşim içinden HDD'yi çıkarmasın diye.

Ulan konuyu baştan sona okudum benim de kendimle dalga geçesim geldi :D. Neyse, dediğim gibi konuyu editlemeyi unuttum çok geç farkettim yanlış fotoğrafı seçtiğimi. Konuya bu kısımdan tekrar başlayabilir miyiz :D @24099 @yika38
@S1Lver @oguzhnsrmn @Silinen üye @BalikŞuşişi @GoodBye^^ @Jang Geum'un Danji Yemeği @Akif9748 Arkadaşlar konu düzenlenmiştir. Tekrar okursanız sevinirim, kusura bakmayın tekrardan. Dalgınlığıma gelmiş.

Son düzenleme:
Ben zaten sadece laptopa başka bir disk nasıl takılacağını ve klonlama diye bir şey olduğunu gösterdim diskin ssd veya hdd olması bir şeyi değiştirmiyor. Şimdi farkettimde çoğu kişi yardım etmek yerine fotoğrafta ssd yerine hdd olmasına takılmış 😀

Geri
Yukarı