SSD'ye Windows kurma

Mertdzhann

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 500 GB'lik SSD aldım bilgisayarımda 1 TB'lik HDD var. Onun içinde Windows'um yüklü, Windows'u silip temiz bir şekilde nasıl SSD'ye kurabilirim?

HDD'de ki Windows'a dokunmanıza gerek yok. UEFI ve GPT şeklinde biçimlendirilmiş Windows 10 kurulum USB'si ile SSD'ye Windows'u kurabilirsiniz. :) Sadece SSD'yi Boot sekmesinden en öne almanız gerekiyor.

Teşekkür ederim ama ben yanlış anlattım sanırım ben SSD aldım bilgisayarımı sıfırlamak istiyorum çok gereksiz şey dolu içinde daha düzenli yapmak istiyorum mevcut harddisk'e kurulu olanı kaldırıp nasıl SSD'ye kuracağım.

Teşekkür ederim ama ben yanlış anlattım sanırım ben SSD aldım bilgisayarımı sıfırlamak istiyorum çok gereksiz şey dolu içinde daha düzenli yapmak istiyorum mevcut Harddisk'e kurulu olanı kaldırıp nasıl SSD'ye kuracağım.

Yukarıda paylaşılan videodaki işlemlerin aynısını yapacaksınız. USB disk hazırladıktan sonra bilgisayarınızdan HDD'yi çıkarıp SSD'yi takacaksınız ve temiz kurulum yapacaksınız. Laptop mu kullanıyorsunuz masaüstü mü?

Masaüstü kullanıyorum ama ikisini birlikte kullanmak istiyorum SSD'ye Windows, oyunları ve bazı programları Harddisk'i de depolama olarak kullanmak istiyorum
HDD'de ki Windows'a dokunmanıza gerek yok. UEFI ve GPT şeklinde biçimlendirilmiş Windows 10 kurulum USB'si ile SSD'ye Windows'u kurabilirsiniz. :) sadece SSD'yi Boot sekmesinden en öne almanız gerekiyor.

Bu şekilde yaptıktan sonra HDD'deki dosyaları aktarma şansım var mı acaba? Harddiski kullanmaya devam etmek istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı