SSD'ye Windows kurulumunda önceki sürüm nasıl yüklenir?

Atakan B

Hectopat
Herkese selamlar.

Bugün Samsung 250GB 870 EVO SATA 3.0 satın aldım. Windows 10'u SSD'ye taşımadan önce bilgisayarıma format atmak istiyorum. Yakın zamanda 20H2 güncellemesini yaptım ve hiç memnun değilim. 20H2 güncellemesini kaldırıp o şekilde USB'ye atarsam bir önceki halini mi yükler? Yoksa formatladıktan sonra zaten Windows Update yapacağım için anlamı olmaz mı? Bu arada format ve SSD kurulumu için önerebileceğiniz şeyler varsa iyi olur daha önce hiç yapmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar.

Bugün Samsung 250GB 870 EVO SATA 3.0 satın aldım. Windows 10'u SSD'ye taşımadan önce bilgisayarıma format atmak istiyorum. Yakın zamanda 20H2 güncellemesini yaptım ve hiç memnun değilim. 20H2 güncellemesini kaldırıp o şekilde USB'ye atarsam bir önceki halini mi yükler? Yoksa formatladıktan sonra zaten Windows Update yapacağım için anlamı olmaz mı? Bu arada format ve SSD kurulumu için önerebileceğiniz şeyler varsa iyi olur daha önce hiç yapmadım.
Hocam güncelleme yolu ile 20H2 geçmiş isen ;
  1. Ayarlar > Güvenlik ve Güncelleştirme > Kurtarma yolunu izleyin
  2. Windows'un eski sürümüne dön seçeneği olması lazım. O seçeneği seçince eski Windows sürümüne geçiş yapabilirsin.
Eski Windows sürümünü kendi elin ile (format yolu ile) kurmak istiyorsan, aşağıda ki uygulamayı kullanarak istediğin Windows ISO dosyasını indirebilirsin :

Yoksa formatladıktan sonra zaten Windows Update yapacağım için anlamı olmaz mı?
Yeni sürüme geçmek için size sorar, kabul etmezseniz hiçbir şekilde yeni sürüme geçmez.

USB işini falan tamamladım. Boot bölümüne geldiğimde boot option kısmında sadece flash diskler gözüküyor. Hard drive BBS prirorities kısmına geldiğimde ise hepsini görüyorum. Resimlerdeki şekilde sıraladım. Acaba böyle devam etmem doğru mu?
aa6fca7b-c931-4dc7-88bc-2951f64398fb.jpg
3f934337-594a-4f2e-8621-e6498de158c3.jpg

Geri
Yukarı