SSD'ye Windows'u Klonlamada ''Incompatible Disk Selected'' Hatası

mustafa karip

Kilopat
Daha fazla  
1.png

Bu hatayı alıyorum, yardım lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hedef diski biçimlendirilmemiş formatta bırakın. Bunu yapmak için "Başlat Tuşu > Sağ Tık > Disk Yönetimi" yolunu izleyip hedef diskte gözüken tüm bölümlere sağ tıklayarak "Birimi sil" demeniz yeterli. Ardından hedef diski tekrar seçin ve deneyin. Eğer yine hata verirse başka bir disk kopyalama programı önereceğim.

Öncelikle hedef diski biçimlendirilmemiş formatta bırakın. Bunu yapmak için "Başlat Tuşu > Sağ Tık > Disk Yönetimi" yolunu izleyip hedef diskte gözüken tüm bölümlere sağ tıklayarak "Birimi sil" demeniz yeterli. Ardından hedef diski tekrar seçin ve deneyin. Eğer yine hata verirse başka bir disk kopyalama programı önereceğim.
Ben de önümüzdeki günlerde Samsung Evo 860 SSD alacağım. James Donkey diskimden Windows'u taşıyacağım. Bilginiz olduğunu görüyorum. Sorun yaşarsam yardımcı olur musunuz? Veya herhangi bir program tavsiyesi varsa alabilirim. (240GB diskten 250GB diske kopyalama yapacağım)

Ben de önümüzdeki günlerde Samsung Evo 860 SSD alacağım. James Donkey diskimden Windows'u taşıyacağım. Bilginiz olduğunu görüyorum. Sorun yaşarsam yardımcı olur musunuz? Veya herhangi bir program tavsiyesi varsa alabilirim. (240GB diskten 250GB diske kopyalama yapacağım)
Tabii ki sorun yok, yardımcı olurum. Yalnız çok hızlı dönüş yapamayabilirim, çok aktif değilim Sosyal üzerinde.

Kontrol ettim 236gb olarak gözüküyor. Disk yönetim yolu ile bölümleri sildim lakin sorun aynı.
Acronis True Image yazılımını indirip, disk kopyalama ekranından hedef diski seçip tam otomatik modda aktarmayı dener misiniz? (Hedef bölüntüye mevcut yazılı dosya miktarı sığıyorsa kendisi tüm biçimlendirme ayarlarını yapıp verileri aktarıyor.)

Tabii ki sorun yok, yardımcı olurum. Yalnız çok hızlı dönüş yapamayabilirim, çok aktif değilim Sosyal üzerinde.

Merhaba. SSD'yi teslim aldım bugün. Sadece 2 tane SATA kablom olduğu için ve birisi HDD'de olduğu için onu sökeceğim taşıma esnasında. Bir sorun olacağını sanmıyorum.
240GB SSD'den 500GB SSD'ye taşıma yapacağım. Sadece 47GB veri var SSD içinde.

AOMEI Backupper indirmiştim ama kurmamıştım. Acronis True Image 2019 da indiriyorum. İkisiyle de yapabilirim diye düşünüyorum.

Dikkat edilmesi gereken bir ayar oluyor mu bu taşıma işlemlerinde? SSD optimizasyon gibi bir ayar oluyor sanırım ama HDD olmadığı için onu seçmeme gerek yok diye düşünüyorum.

Dikkat edilmesi gereken bir ayar oluyor mu bu taşıma işlemlerinde?
Acronis için konuşacak olursam, adımlardaki uyarıları ve açıklamaları dikkatli okuyarak ilerleseniz herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ek olarak varsayılan ayarları zaten otomatik olarak aktarılacak bölüntüyü tam kapasite olarak ayarlayacaktır.

Acronis için konuşacak olursam, adımlardaki uyarıları ve açıklamaları dikkatli okuyarak ilerleseniz herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ek olarak varsayılan ayarları zaten otomatik olarak aktarılacak bölüntüyü tam kapasite olarak ayarlayacaktır.
AOMEI ücretli olmuş, yapamadım. Macrium ile hallettim. Ama klonlama sonrası 550MB okuma 350MB yazma hızları alıyordum. Defrag yaptım 530MB'lara yükseldi. Defrag istiyor, aklınızda bulunsun.

Ek olarak, True Image 2017'nin DVD sürümünden de olsa orijinal bir rehberi izleyebilirsin. Masaüstü sürümü ile benzer bir arayüze sahip. Masaüstünde Clone Disk seçtikten sonra gerisi aynı ilerliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Defrag istiyor, aklınızda bulunsun.
SSD üzerinde De-frag ciddi zararlar verebilir. Yine de şimdilik sorununuzu çözmüş olması sevindirici bir haber.

Yeni konular

Geri
Yukarı