Çözüldü SSD'yi Bölmek Ömrü Nasıl Etkiler?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mfgsivaas5880

Hectopat
Makaleler
2
Samsung SSD kullanıyorum. SSD'lerin yazma ömrü hücrelerin ömrü ile kısıtlı. Oyunları ve dosyalarımi yerel disk D de depolamak istiyorum.
Dosyalar sabit kalacağı için ordaki hücreler çok yaşayacaklar. SSD kendisi arkaplanda onları yeniden dizer mi? Sürekli format mı atmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediklerinde haklısın. Fakat Samsung bu işi iyi yapıyor. SSD sağlığını uzun zaman koruyacaktır. Sürekli format atmana gerek yok :).
Ben SSD'yi bölmem ama bölmüşlüğüm de vardır. Performans kaybı yaşattırmıştı. Oyunları ve gerekli olan programları 2 TB'lık HDD'ye atarım her zaman. SSD ise tek bölüm olarak Windows kurulu olur.
Tek SSD kullanıyorum. HDD harici olarak galeri yedeklemesi için ya da oyun arşivim için. Oyunlarım en fazla 200GB. Dosyalarım küçük parçacıklar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı