SSD'yi dönüştürücü ile kullanmak

Fatih-55

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim anakart MSI MS 7994 ve ben M.2 soketli bir SSD alacağım. Fakat benim anakartımda yer yokmuş, bunun için de dönüştürücü alacağım. Bunun için dönüştürücü vs fark eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
M2 formundaki SSD'lerin hepsi NVMI SSD değil. M2 formunda olsa da SATA veri yolunu kullanıyor.
O anakart ile NVMI SSD almanızın zaten anlamı yok.
Dönüştürücü ile kullansanız bile SATA III'ün hız sınırlarına mahkumsunuz.
Okuma-Yazma işleminde 500 MB üstüne çıkamazsınız.
M.SATA alsanız o da anlamsız. Dönüştürücüye ne gerek var?
SSD alın yeter.
SATA III ile kullanırsınız. Ana kartınızda 4 adet SATA portu var.

Anakartınızda 2 SATA girişi görünüyor. Özellikler kısmında ise 4 diye belirtilmiş. Birine depolama için yüksek kapasiteli HDD, diğerine ise hız ve konfor için SATA SSD almanız kafi. m.2 SSD normal kullanıcı için gereksiz masraf. Aldığınız ek performans verdiğiniz fazla paraya değmiyor.
Sorun şu ki verdiğiniz kodda aratıldığında çıkan anakart muhtemelen sizinki değil. Çünkü model adı vermemişsiniz. Çıkan şey ise BIOS sürüm kodu.
Yine de güncel anakarta sahip olduğunuz düşünülürse SATA portları yeterli olacaktır.

M2 formundaki SSD'lerin hepsi NVMI SSD değil. M2 formunda olsa da SATA veri yolunu kullanıyor.
O anakart ile NVMI SSD almanızın zaten anlamı yok.
Dönüştürücü ile kullansanız bile SATA III'ün hız sınırlarına mahkumsunuz.
Okuma-Yazma işleminde 500 MB üstüne çıkamazsınız.
M.SATA alsanız o da anlamsız. Dönüştürücüye ne gerek var?
SSD alın yeter.
SATA III ile kullanırsınız. Ana kartınızda 4 adet SATA portu var.
Teşekkür ederim bu konum da pc yi komple yenilemek gerekiyor ya da anakartı ^^

Ark s
Sırf SSD için yenilemek sistemi anlamsız. İhtiyacınız varsa başka bir durum tabi.
Ark survival diye bir oyun oynuyorum da sırf o oyun sebebiyeti ile m2 kartın da okuma hızı v.s beni tahrik etmişti ama artık sağlık olsun normal ssd alacağım teşekkür ediyorum ..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı