Çözüldü SSD'yi GPT'den MBR'ye çevirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustafa283480

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD Green 240GB
SSD'yi bugün aldım ve bilmeden GPT'yi seçtim. Anakart eski olduğu için UEFI yok. Eski BIOS var ve SSD'yi MBR'ye çevirmem lazım. İçinde veri yok, o yüzden verilerin silinmesi önemli değil. GPT'den MBR'ye geçsin Windows 10 kuracağım.

Çözüm
SSD'yi bugün aldım ve bilmeden GPT'yi seçtim. Anakart eski olduğu için UEFI yok. Eski BIOS var ve SSD'yi MBR'ye çevirmem lazım. İçinde veri yok, o yüzden verilerin silinmesi önemli değil. GPT'den MBR'ye geçsin Windows 10 kuracağım.
MiniTool Partition Wizard ile bir dene.
Hocam format ekranında Shift + F10 yapın sonra:
1- diskpart.
2- list disk.
3- (Windows kurulacak disk numarası) select disk 0
4- clean.
5- convert MBR.
CMD kapatın normal formata devam edin.

MiniTool Partition Wizard ile bir dene.

Çözüm
Hocam disk numarasını nereden bulacağım?

Hocam list disk yapınca ekrana bilgisayara takılı olan depolama aygıtları ve numarası gözükücek flash bellek hard disk SSD vb siz list disk yapınca orada gözüken depolama aygıtlarının yanında numara yazacak 0'dan başlacak genelde format atmak istediğiniz disk numarası 0 oluyor ve 1 numara flash bellek oluyor.

Basit bir yol soyleyeyim. ISO'yu MBR şeklinde yazdır. Format sırasındaki disk seçimine gel. Hepsini sil ardından direkt başlat. Format aracı otomatikman GPT'den MBR'ye çevirmiş oluyor.

Hocam o şekilde yapınca format atılacak disk seçildiğinde bu disk uyumsuz hatası veriyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı