SSHD'deki 8 GB Alana Erişmek

• Konuyu başlatan mwsg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 709

mwsg

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Benim şuanki diskimde de SSHD var. Diskte bazı sorunlar yaşadım şu anda o bölüm ayrılmış bir şekilde tamamiyle benim kontrolümde. Veri aktarımı yapabiliyorum. 8GB olduğu için içine hiç bir şey kurulmuyor yani bir işime yaramıyor. Eski haline getirmenin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim şuanki diskimde de SSHD var diskte bazı sorunlar yaşadım şu anda o bölüm ayrılmış bir şekilde tamamiyle benim kontrolümde, veri aktarımı yapabiliyorum. 8GB olduğu için içine hiç bir şey kurulmuyor yani bir işime yaramıyor. Eski haline getirmenin bir yolu var mı?

Oraya erişimin mümkün olmaması lazım durumunuz garip.. Belki format sırasındaki disk yapılandırma bölümünden diski düzeltebilirsiniz.

Cyristal Disk Mark ile o bölümü test ettim yaklaşık 120MB okuma hızı vardı yani diskimin kalanıyla aynı. Neden böyle bir durum oldu bilmiyorum.

Cyristal Disk Mark ile o bölümü test ettim yaklaşık 120MB okuma hızı vardı yani diskimin kalanıyla aynı. Neden böyle bir durum oldu bilmiyorum.
Disk birleştime yapmayı denediniz mi? Normal ayrılmış bi alan gibi duruyor.

disc birleştime yapmayı denedinizmi normal ayrılmış bi alan gibi duruyor

8GB'lık bir bölüm ayrılmamış şekilde duruyordu C: diskinin yanında bende tam 8GB (7.2 sanırım) olunca bu herhalde SSD diye düşünerek onu F: diski yapmıştım. Büyük ihtimalle o alan başka bir sebeple ayrılmamış bir şekilde bekliyordu.

8GB'lık bir bölüm ayrılmamış şekilde duruyordu C: diskinin yanında bende tam 8GB (7.2 sanırım) olunca bu herhalde SSD diye düşünerek onu F: diski yapmıştım. Büyük ihtimalle o alan başka bir sebeple ayrılmamış bir şekilde bekliyordu.

O alan sizin düşündüğünüz gibi SSD değildir zaten. Ayrı olarak görmeniz imkansız gibi birşey. Onu birleştirmeyi deneyin birleşecektir.

Yazma ve okuma hızlarını ölçtügünüzde çıkan değerlerde aynıymış zaten.. Ayrıca SSHD'ler test programlarında HDD'lerle aynı değerleri verirler. 120 MB okuma hızı, 540o RPM disk için (HDD veya SSHD farketmez) ideal bir değer..

SSHD farkını sürekli kullanılan uygulamarı açarken görürsünüz. Diskinizin tam model adını görseldeki gibi aygıt yöneticisi > disk sürücücüleri bölümünden öğrenip SSHD olup olmadığını bulun.. Eğer SSHD bir diskiniz varsa düzgün çalışıp çalışmadığını test etmek isterseniz de bilgisayarınızı formatlayın ve arka arkaya 5-6 defa yeniden başlat yapın açılış süresinde belirgin bir düşüş görürseniz problem yoktur. Formatlamadan yeniden başlat yaparak da deneyebilirsiniz. Ben format sonrası test edip düşüşü gördüğüm için format dedim. Format öncesi diskimin SSHD olduğunu bilmiyordum:) Format önceside açılış süreme de hiç bakmadım ama yine çok fazla değildi (y)

Adsız.png

SSD değil, sabit diskteki 8 GB'lık bir alan. MiniTool ile ekleyebilirsiniz diğer disk bölümüne. Windows kurtarma bölümüdür o.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı