ST2000DM006 ve ST2000DM008 arasındaki fark nedir?

G4m3R_TR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine teknikerliği
Merhaba, başlıkta yazmış olduğum kod büyük ihtimalle seri kodu olmalı ama tam olarak nedir bilmiyorum. Şöyle açıklayayım. 2 TB HDD almak istiyorum veri depolamak amaçlı, piyasada şu an 2 TB 7200 RPM en uygun "Seagate Barracuda 2TB 3.5" 7200PRM SATA 3.0 64MB Cache Sabit Disk ST2000DM006" var. Bir de yine bunun aynısı ama sonundaki ST2000DM006 değil de ST2000DM008 olanı var, 08 olan ise 420-450 arası değişiyor. Aralarındaki fark imalat yılı mı, yoksa teknik olarak da bir fark bulunuyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
006 olan 64MB Cache, 008 olan 256MB Cache. Mekaniğin yavaşlığını göz önüne aldığımızda 256MB cache'lisini tercih etmek bence daha mantıklı olur. Aralarındaki fiyat farkı çok az bildiğim kadarıyla.

06 modelinin en ucuzu 370₺, 08 olan ise 420 civarında var en ucuz olarak. Depolama olarak kullanacağım ama içine gerekirse oyun da yükleyebilirim. Çünkü 240 gb M2 ssd mevcut sistemin kurulu olduğu, bir de 480 gb sata ssd kullanıyorum oyunlar için. Yani bu Hdd olayında ön bellek boyutu oyunlarda kasma donma vs yapması söz konusu mu?

Bence 50TL farka deger.
Yani evet haklısınız. Sonuçta almışken bir kere alınıyor. Bir de bazı siteler 264mb on belleği olan modelin "recertified" olanını satıyorlar. Tamir görüp tekrar satışa sunulmuş oluyormuş bunlar. Bu tarz bir şey almakta doğru değil sanırım

256MB önbellekli modelini almayın çok ses çıkarıyor. Benim için ses sorun değil derseniz alabilirsiniz.

Evet herkes o konuda muzdarip durumda, piyasaya hakim zaten 3 firma var. WD ve Toshiba için de aynısını söylüyorlar. Bende 2005 den kalma 1.5. Tb samsung Hdd var, o da ses çıkarıyor ama çok sorun etmiyorum açıkçası. Böyle nasıl tarif etsem "vuuuuuuu" diyerek çalışıyor, sonrasında "takatuku takatuku" şeklinde kısa da olsa ses yapıyor ve kesiyor 😅

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı