ST9320423AS Hardiski Ara Sıra Tuhaf Sesler Çıkarıyor!

• Konuyu başlatan Erdem Alsırt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B
E

Erdem Alsırt

Ziyaretçi
ST9320423AS Hardisk tuhaf sesler çıkarıyor. Ara sıra tak tak ara sırada 3 kere ses ötüyor ve hardisk ışığı sürekli yanıyor. Bazen tamamen sönüyor sonra aniden yine yanıyor en ufak işlem hardisk'i çok zorluyor neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozulmaya yakın olabilir hdtune ile test edin. Bazı hdd'ler de durup başlar iken de bu olur ve normaldir.
423PIpq.png

Diski değistirmeden bir program ile diskteki sorunları onarabilirmiyiz?

Hayır, bahsettiğin şey yüksek teknolojili fiziksel arabirim. O aygıtı üretiyor olmamız onun her parçasını tamir edebileceğimiz anlamına gelmiyor... ki burada bahsi geçen parça manyetik olarak dizilim yapılan plaka. Geçici bir süre için hataları azaltmanız faydadan çok zarar getirecektir. Kalbin tekliyorsa doktora gidersin, iki aspirin alıp bir hafta daha beklemezsin.

Bir tüketici olarak haksız yere hatalı mal satıldı size, hem de tamir adı altında, bu tür durumlara göz yummanız mantıklı değildir. Gidin ve değiştirin, gerekirse velinizle. Burada yazan şeyleri de okutman faydalı olur veline.

Hayır, bahsettiğin şey yüksek teknolojili fiziksel arabirim. O aygıtı üretiyor olmamız onun her parçasını tamir edebileceğimiz anlamına gelmiyor... ki burada bahsi geçen parça manyetik olarak dizilim yapılan plaka. Geçici bir süre için hataları azaltmanız faydadan çok zarar getirecektir. Kalbin tekliyorsa doktora gidersin, iki aspirin alıp bir hafta daha beklemezsin.

Bir tüketici olarak haksız yere hatalı mal satıldı size, hem de tamir adı altında, bu tür durumlara göz yummanız mantıklı değildir. Gidin ve değiştirin, gerekirse velinizle. Burada yazan şeyleri de okutman faydalı olur veline.
Fakat ben şunuda söyleyebilirim ki o hardiski dell servisi naylon statik koruyan koyu poşetten çıkarmıştı nasıl çıkma oluyor bu?
Acaba fabrikadan bozuk çıkmış bir hardisk olabilir mi?

Diski değiştirmeden bir program ile diskteki sorunları onarabilir miyiz?
Değiştirmen daha doğru olur. Bad sectör sıfırlama yöntemi var ancak ileri evre olduğun u gösteriyor bu resim. O yüzden kurtulma şansı çok düşük.

Fakat ben şunuda söyleyebilirim ki o hardiski dell servisi naylon statik koruyan koyu poşetten çıkarmıştı nasıl çıkma oluyor bu?
Acaba fabrikadan bozuk çıkmış bir hardisk olabilir mi?

5 gün önce açtığım cipsi, gidip vakum makinesinde ağzını mühürleyip sana geri satabilirim.

Bak ciddi mühürlü poşetler, ıslak imzalar, eritme mühürler bile taklit edilebilir. O yüzden, fabrikadan bile "BOZUK!" çıkmışsa, geri götürme hakkına sahipsin.

Bu bu konuda son bir açıklama olsun ve konu kapatılsın lütfen, gerekli tüm bilgiler verilmiş... ve keyfini bekliyoruz sadrazamın biyolojik doğmamış oğullarının malikanesi imajı yaratmaya gerek yok..

5 gün önce açtığım cipsi, gidip vakum makinesinde ağzını mühürleyip sana geri satabilirim.

Bak ciddi mühürlü poşetler, ıslak imzalar, eritme mühürler bile taklit edilebilir. O yüzden, fabrikadan bile "BOZUK!" çıkmışsa, geri götürme hakkına sahipsin.

Bu bu konuda son bir açıklama olsun ve konu kapatılsın lütfen, gerekli tüm bilgiler verilmiş... ve keyfini bekliyoruz sadrazamın biyolojik doğmamış oğullarının malikanesi imajı yaratmaya gerek yok..
Ben babamı en sonunda inandırdım hardiskin bozulmasına fakat "hardiskin bozan sensin bence erdem sen bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanıyorsun ve virüs girdiğinden oluyor kesin" diyor virüs ile hardwarenin ne alakası var?
Babam bu kadar mı bilgisi yok aman allahım!
Ayrıca normal bir şekilde windows 7 orjinal dvd'si ile hardiski biçimlendirdim öyle kurdum tertemiz işletim sistemi babam hala diyorki; erdem bence sen format atmayı bilmiyorsun!
NERDEN FORMAT ATMAYI BİLMİYORUM?!
4 Seneden beri format işini öğrendim.
BABAMDA BAĞIRARAK ERDEM SANA YENİ HDD VEYA SSD ALAMAM DEDİ.
Not: Bu laptopu babam sadece bana özel almıştı yani laptop benim için kişisel için almıştı.
Babam dediki; Yarın laptopunu bir teknik servise götürelim dedi.
Fakat babam tek amaçla götürüyor servisçi hardiski tamir edecekmiş öyle diyor...
Tamir parası ödeyeceğine yepyeni hardisk alsa daha mantıklı olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı