Kablonet stabil internette yüksek ping oluyor

itwasgooday

Hectopat
FACEIT üzerinde bazı maçlarda normalde 50 ping almam gerekirken sabit şekilde 150 ping alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir? 3-4 maçta bir böyle bir sıkıntı yaşıyorum. Tracert sonuçları bu şekilde. ISS Kablonet.

Dosya Ekleri

• hiperz_test.txt
    31,9 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu yaşayanlar başka arkadaşlarda vardı Kablonet kullanıyorlardı onlarda Avrupa yakasında yaşıyorlardır statik IP alarak çözdüler sorunu sanırım IP bloğunda var hocam o yüzden statik IP ya da ucuza VPN alabilirsin 20 liraya güzel VPN var ben almıştım VPN ile kullanırsan normalde 50 ping alıyordun diyelim VPN ile 4 5 ping artabilir ya da dediğim gibi statik IP alabilirsin ama ilk önce müşteri hizmetlerini ara söyle hocam böyle böyle bir sorunum var diye düzeltirler belki.

Sorunun çözüldümü bende aynı sorunu yaşıyorum
Durumdan Kablonet'e bahsetmedim. Belki çözerlerdi ama bir ton uğraşırdım. Sunucu sağlayıcısı HiperZ'ye de yazdım. Onlar da sorun yaşadığınız maç arkada çalıştırıp sonucu bize gönderin diye bir şey indirtti. Kesin çözeceklerinden de emin değildim o yüzden arkadaşın tavsiyesi üzerine VPN aldım. Yüksek ping almıyorum daha da. Benim kullandığım Kaspersky. 30 TL aylık olarak. Kullanacaksan da oyuna özel ayrı sunucular var onları seçersen düşük ping sağlıyor.

Durumdan Kablonet'e bahsetmedim. Belki çözerlerdi ama bir ton uğraşırdım. Sunucu sağlayıcısı HiperZ'ye de yazdım. Onlar da sorun yaşadığınız maç arkada çalıştırıp sonucu bize gönderin diye bir şey indirtti. Kesin çözeceklerinden de emin değildim o yüzden arkadaşın tavsiyesi üzerine VPN aldım. Yüksek ping almıyorum daha da. Benim kullandığım Kaspersky. 30 TL aylık olarak. Kullanacaksan da oyuna özel ayrı sunucular var onları seçersen düşük ping sağlıyor.
Ben onu yaptım çözülmüyor :/ sorun internet kaynaklı diyorlar bendemi vpn alsam yoksa statik ip mi alsam bilmiyorum özelden vpn ile ilgili bilgi vermen mümkün nasıl kullandığın ile ilgili

Geri
Yukarı