Stable Diffusion Dreambooth kısayolu görünmüyor

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
Yabancı kaynaklarda çözümü bulamadım, her söyleneni yaptım ama olmadı. Dreambooth kısayolu görünmüyor ne yapmam lazım. Güncel Python sürümünde de denedim çalışmadı yabancı forumda 3.10.6 sürümünde çalıştığını söylemişler ama yine çalışmadı.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Her türlü şeyi denedim, xformers yüklü değildi onu yükleyince bir çok hata verdi. Bende sıfırdan silip tekrar yükledim ve sorun düzeldi. Sorun xformers ve diffusers olmadığı için mi bilmiyorum ama şu anda Dreambooth seçeneği geldi.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleme:
Bu eklenti terk edilmedi mi?

Ayrı bir uygulama olarak Kohya SS kullanın.

İzlediğim öğretici videolarda Dreambooth kullandıkları için bende denemek istemiştim ama 8 GB VRAM ile zor oluyor ve çok uzun sürüyor eğitmesi. LoRA kullanmak daha mantıklı bence.
Kohya, öğretici videosunu bulabileceğiniz her eğitim türünü destekliyor.
Terk edilmiş bir A1111 eklentisi kullanmanıza gerek yok.

Kohya, öğretici videosunu bulabileceğiniz her eğitim türünü destekliyor.
Terk edilmiş bir eklenti kullanmanıza gerek yok.
Dreambooth eklentesini bende saldım zaten çok uzun sürüyor.😀 Ben sadece meraktan deneyimlemek istedim.

Sizin Kohya SS dediğiniz LoRA ile aynı şey mi?

Son düzenleme:
Dreambooth eklentesini bende saldım zaten çok uzun sürüyor.😀 Ben sadece meraktan deneyimlemek istedim.

Sizin Kohya SS dediğiniz LoRA ile aynı şey mi?

LoRa veya Dreambooth bir uygulama değil, eğitim metodlarıdır.
Bu konuda kullanmaya çalıştığınız ise A1111 içinde eğitim için Dreambooth metodunu destekleyen Dreambooth eklentisi.

Eğitim için kullanmanız gereken uygulama Kohya SS.
LoRa, LyCoris, Dreambooth, Fintune gibi metodları destekliyor.

Teşekkür ederim, sizi yakalamışken bir kaç sorum daha var. Kohya SS kurarken webui içerisine mi kurmak gerekiyor yoksa herhangi bir konumda olabilir mi?

Teşekkür ederim, sizi yakalamışken bir kaç sorum daha var. Kohya SS kurarken webui içerisine mi kurmak gerekiyor yoksa herhangi bir konumda olabilir mi?
Kohya SS'in A1111 ile herhangi bir bağı yok. İkisini ayrı olarak kur.

Eğiteceğiniz modelleri A1111'in model klasöründen seçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı