Stable Diffusion GPU yerine CPU'yu kullanıyor

raiden_simp

Zeptopat
Daha fazla  
Stable Diffusion'u AMD RX6600 kartta zor zar kurdum, çalışıyor fakat izlediğim videodaki adam kurduğunda ekran kartını kullanıyor. Benimki CPU'yu --use-directml kodunu girince de hata veriyor. Bunun ilgili İngilizce de pek bir kaynak bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim🙏

Requirtments_versions da en alt kısma "torch-directml" yazdın mı? Bunu Windows'ta AMD kullanarak çalıştırmak son derece çile çalışsa da iyi çalışmıyor anca insan çizdirirsin daha yükseğini çizdiremezsin VRAM doluyor anında.

Önce yazmadan denedim olmadı sonra torch-directml'i yazdım dediğin yere yine olmadı Torch'u bulmadı deyip dml gibi bir hata vermişti. İşlemci üzerinde bir şey çizdirdiğim zaman hem çok yavaş oluyor 3 4 dk gibi hem de PC'yi kastırıyor, işlemcinin %100'nü kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciden çizilmez zaten GPU'dan kat be kat yavaştır. Tavsiyem Linux üzerinden kullanman ya da NVIDIA'ya geçmen. AMD'nin en berbat olduğu konulardan birisi bu yapay zeka.

Çok eskiden Windows'un içine Linux'lu bir sanal PC kurmuştum, tekrar öyle yapsam verimli olur mu? Çünkü Online oyunlar oynuyorum ara sıra LoL CS2 gibi o yüzden Linux'a tam anlamıyla geçemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok eskiden Windows'un içine Linux'lu bir sanal PC kurmuştum, tekrar öyle yapsam verimli olur mu? Çünkü Online oyunlar oynuyorum ara sıra LoL CS2 gibi o yüzden Linux'a tam anlamıyla geçemem.
Dual boot kullanabilirsiniz hocam. Hem sistemin tüm kaynağını kullanır, hem de Windows'u istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Windows'ta AMD ile A1111 kullanamazsın. Ya Linux kur ya da SD.Next kullan.

SD.Next ile ZLUDA: ZLUDA

NVIDIA ve Intel ile WSL üzerinden ekran kartı kullanılabilir ama AMD ile ekran kartı kullanılamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı