Stable Diffusion GPU yerine CPU'yu kullanıyor

Windows'ta AMD ile A1111 kullanamazsın. Ya Linux kur ya da SD.Next kullan.

SD.Next ile ZLUDA: ZLUDA

NVIDIA ve Intel ile WSL üzerinden ekran kartı kullanılabilir ama AMD ile ekran kartı kullanılamıyor.
Kullanabilir. Biraz uğraştırır ama kullanır, fazla adım olduğu için her hata için tek tek uğraşması gerekiyor o yüzden ben de unuttum nasıl kurulacağını. CPU değil GPU çalışıyor onun da görüntüsünü atabilirim.

Ekran görüntüsü 2024-05-19 132255.png

Son düzenleme:
Kullanabilir. Biraz uğraştırır ama kullanır, fazla adım olduğu için her hata için tek tek uğraşması gerekiyor o yüzden ben de unuttum nasıl kurulacağını. CPU değil GPU çalışıyor onun da görüntüsünü atabilirim.

Eki Görüntüle 2199399

Bahsettiğiniz yazılım lshqqytiger/stable-diffusion-webui-amdgpu çatalı, orijinal A1111 değil maalesef.
DirectML'in çalışması bile mucize açıkçası. Berbat bir optimizasyona sahip ve çoğu şeyin eksik olduğu bir yazılımdır DirectML.

Bahsettiğiniz yazılım lshqqytiger/stable-diffusion-webui-amdgpu çatalı, orijinal A1111 değil maalesef.
DirectML'in çalışması bile mucize açıkçası. Berbat bir optimizasyona sahip ve çoğu şeyin eksik olduğu bir yazılımdır DirectML.
Orijinal A1111 de iyi optimize değil ki zaten. Forge çıkmıştı en son süreler epey kısalıyordu ama AMD'de çalışmıyor.

Orijinal A1111 de iyi optimize değil ki zaten. Forge çıkmıştı en son süreler epey kısalıyordu ama AMD'de çalışmıyor.

A1111'in berbat optimizasyonu olması da doğru. Bu da DirectML ile birleşince işin içinden çıkılmıyor.
Forge ise arkada ComfyUI kullanıyor ve DirectML orada da berbat.
SD.Next ise arkada Diffusers kullanıyor ve DirectML orada da berbat.

ZLUDA ise şu anda ROCm'a yakın performans veriyor.

A1111'in berbat optimizasyonu olması da doğru. Bu da DirectML ile birleşince işin içinden çıkılmıyor.
Forge ise arkada ComfyUI kullanıyor ve DirectML orada da berbat.
SD.Next ise arkada Diffusers kullanıyor ve DirectML orada da berbat.

ZLUDA ise şu anda ROCm'a yakın performans veriyor.
Hocam ben Building PyTorch extensions using ROCm and Windows is not supported. hatası alıyorum kurmaya çalıştığım zaman 6800xt sahibiyim bir türlü çözemedim ...

Hocam ben Building PyTorch extensions using ROCm and Windows is not supported. hatası alıyorum kurmaya çalıştığım zaman 6800xt sahibiyim bir türlü çözemedim ...
Dev sürümüde düzeltildi bu.
Kurduğunuz klasörde şu komutu çalıştırın:
Kod:
git checkout dev

Kod:
git checkout dev.

Yaptım hocam bu sefer de böyle bir hata verdi zluda device failed to Pass Basic operation test: İndex = none, device_name = AMD Radeon(tm) Graphics [ZLUDA]

Kod:
git checkout dev.

Tamam yaptım hocam teşekkür ederim oldu komutu yapınca silip yükledim teşekkürler.

Kod:
git checkout dev.

Hocam başka bir problem oluştu bu sefer de 5-6 çizimden sonra resimler kızarmaya başlıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı