Staj defteri parası soygunu

Makaleler
21
Dün staj yerimi bildirmek için okula gittim, 100 lira istediler ben durumumuz yok diye geçiştirdim, defteri yine de veriyorum sen parayı getir dedi. Asla vermek gibi bir niyetim yok zaten. İmzalatıp, kaşe yaptırdım müdüre, bir daha gelmene gerek yok dedi. Bugün okulu aradım sigortayı sormak için, kaydım yenilenmemiş makbuzunu verdikleri halde ve yatırdığım para gözükmüyormuş. Hemen Milli eğitimi aradım ve bu staj dosyasının ücretinin yasal olmadığını, sadece isteğim doğrultusunda bağış olarak verebileceğimi söylediler. Vermek istemezsem dosyayı vermek zorundalarmış. Perşembe günü tekrar gideceğim okula makbuz ile birlikte. Acaba 100 lirayı yatırmadığım için mi yapıldı bu ? Verdiğim parayı resmen vermedi olarak göstermişler.

Dostum bu tür olaylarda velin gelsin. Veli direkt kağıdı alsın. Okul idaresi sizi korkutarak para çıkarmaya çalışıyor. Bu paraların toplanma sebebi ihale ile kiralanan kantinler, taşeron okul görevlileri, arıza tamiratları ve bahçe düzenlemeleridir. Devlet sadece elektrik,su,doğalgaz paralarını ödediği için idare zor duruma düşüyor. Parayı sizden çıkartıyor. Sorun baştan size kadar iniyor.

Dostum bu tür olaylarda velin gelsin. Veli direkt kağıdı alsın. Okul idaresi sizi korkutarak para çıkarmaya çalışıyor. Bu paraların toplanma sebebi ihale ile kiralanan kantinler, taşeron okul görevlileri, arıza tamiratları ve bahçe düzenlemeleridir. Devlet sadece elektrik,su,doğalgaz paralarını ödediği için idare zor duruma düşüyor. Parayı sizden çıkartıyor. Sorun baştan size kadar iniyor.

Ne velisi ? 20 yaşındayım. Bu arada konu çok eski olduğu için unutuldu gitti o para, sorun yok.

Ne velisi ? 20 yaşındayım. Bu arada konu çok eski olduğu için unutuldu gitti o para, sorun yok.
merhaba vordme ben 2019 dan geliyorum bizim okulda 100tl staj parası istiyorlar benimde maddi durum yok defteri verdi ama haftaya getirirsin dedi ben hayla getirmedim staj parasını getirmessem staj yerimin iptal ediceklermiş, sen staj parasını vermişmiydin yoksa zorunlumu bu parayı vermek yönetmelikde staj defterin parasını vermek zorunlumu bu olay yasalmı meb aradım çalıyor ama cevap yok

defterin parasını istiyor vermezsen aksi taktdir staj yerimin iptal ediceğini söylüyor
@cengiz12
Devlet okulunda 1 kuruş vermek bile zorunlu değil. Senin verdiğin para katkı payı olarak geçiyor zaten. Durumun yoksa açıkla ve istemeyi bıraksınlar. Zorluyorlarsa milli eğitime şikayet et.
tamam reis sağol bilgi için
Defter için mi para istiyor? Ben parayı vermedim müdürün inisiyatifine kalmıştım, staj biteli 1 sene oldu. Sen hocaya kendini acındır hocam babam çalışmıyor falan de yine vermezse milli eğitime şikayet et.
defterin parasını istiyor vermezsen aksi takdirde staj yerimin iptal ediceğini söylüyor kadın bunu söyleyen memur hoca değil

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı