Staj nasıl bulunur?

Ne demem lazım? Gidip stajyer arıyor musunuz demem lazım? Kimse anlatmadı bana.
Lise mi ? lise içinse eğer okulun belli başlı anlaşmalı oldugu yerler vardır oralardan birini seçiyorlar.
Üniversite mi ?

Bilişim siber güvenlik.

Lise isen bilgi işleme falan verirler veya LinkedIn diye bir sosyal medya tarzı uygulama var o uygulamayı indir yaşadığın şehirler içerisinde yazılım şirketleri yaz orada staj için mail gönder hepsine senden CV isterler ve sınava girersin kazanırsan alırlar.

Lise mi? Lise içinse eğer okulun belli başlı anlaşmalı oldugu yerler vardır oralardan birini seçiyorlar.
Üniversite mi?

Fabrikaya veya okula köle niyetine gönderiyorlar oradakilere kağıt getir kağıt götür yapıyorsun.

Lise.

Bilişim bölümü ama siber güvenlik alanı.

Staj yapıcağın yer pek önemli değil siber güvenlik anlamında seni siber güvenlik şirketine almazlar diye düşünüyorum referans lazım dediğim gibi LinkedIn kullan veya referans ile güzel bir yazılım şirketine gir sitelerden mailleri bulup CV ile kendini tanıt staj başvurusu yap.

Lise.

Bilişim bölümü ama siber güvenlik alanı.

1. yol kendin mail atmalısın. Kendini tanıtıp okulda yaptığın şeyleri sunabilirsin.
2. yol liseye stajyer isteyen iş yerleri gelip bölüm şeflerine öğrenci istediğini söylüyor. Oda biraz okuluna bağlı bir şey.
Yani bölüm şefine bildiği iş yerlerini sorabilirsin.

1. yol kendin mail atmalısın. Kendini tanıtıp okulda yaptığın şeyleri sunabilirsin.
2. yol liseye stajyer isteyen iş yerleri gelip bölüm şeflerine öğrenci istediğini söylüyor. Oda biraz okuluna bağlı bir şey.
Yani bölüm şefine bildiği iş yerlerini sorabilirsin.

Bölüm şefi fabrikaya yönlendiriyor eğer diyorsa sağlam güzel bir yerde iş yapacağım bana katkısı olsun arkam olsun cvmde gözüksün diye benim önerdiklerimi yapması daha mantıklı olur.

Geri
Yukarı