Staj ücreti için kaç gün çalışılır?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şimdi biz staja gidiyoruz 2 hafta oldu toplam 6 gün yani 2 hafta 1 ay olunca 12 gün gitmiş olacağız maaş o zaman mı yatırıyor yoksa 30 gün çalışınca mı?

Ay mantığı ile çalışır yani genelde ayın 5'inde alırsınız maaşlarınızı fakat ilk ay okul geç başladığı için geç alacaksınız maaşları yani 30 gün hesabı yapıyorlar.

Maaş gününde yatar, girdikten 1 ay sonra değil. Diyelim ki günlüğün 10 lira, her ayın 15'inde de maaş yatıyor. Ayın 1'inde işe başlarsan 15'ine kadar 15 gün çalışmış olacağın için 150 lira yatar.

Normalde yukarıdaki arkadaşların yazdıgı gibi fakat firmadan firmaya değişir mesela bizim firma 11 Eylül'de staja başlıyanlara 29'unda tam staj maaşı yatırdı ( ben dahil)

Ne yani ben internette yazan 3420 TL'yi ayın 15'inde alamayacak mıyım?

Staj ücretlerini okul yatırır iş yerine iş yeri de yatırıldığı gibi size verir staj sözleşmenizde aslında ayın kaçından kaçına alacağınız yazıyor olması gerekiyordu ek olarak benim zamanımda ayın 5'inde alıyorduk.

Staj ücretlerini okul yatırır iş yerine iş yeri de yatırıldığı gibi size verir staj sözleşmenizde aslında ayın kaçından kaçına alacağınız yazıyor olması gerekiyordu ek olarak benim zamanımda ayın 5'inde alıyorduk.

Ben ilçe milli eğitim müdürlüğünde yapıyorum stajı.

İstediğiniz yerde yapın pek bir fark yok her yerde sabit diye biliyorum okulun yatıracağı zaman sadece iş yeri gecikmeli verebiliyor.
Hocam hangi okul staj ücreti yatırıyor öyle bir şey mi var? Lise stajından bahsediyorsunuz dimi? Ben lise stajımı 2019 yılında yaptım ve okul staj yerimize para yatırmıyordu öyle şey mi olur? 1000 öğrenci var okulun böyle bir bütçesi mi var?

Hocam hangi okul staj ücreti yatırıyor öyle bir şey mi var? Lise stajından bahsediyorsunuz değil mi? Ben lise stajımı 2019 yılında yaptım ve okul staj yerimize para yatırmıyordu öyle şey mi olur? 1000 öğrenci var okulun böyle bir bütçesi mi var?

Staj sözleşmesinde yazıyor staj paralarını bulunduğunuz okul yatırır okulada devlet tarafından yatırılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı