Staj yeri nasıl bulunur?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Bilgisayar programcılığı 1.sınıf öğrencisiyim. Bu yaz zorunlu stajım var fakat bir türlü staj yapabileceğim bir yer bulamadım. Çevremdeki insanlar sayesinde birkaç firma ile gerek yüz yüze gerek telefonda görüştüm fakat oradan da bir şey çıkmadı. Sizin fikirlerinizi de sormak istedim. Staj yapabileceğim yerleri nasıl bulurum tecrübelerinizi ve bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Ben fabrikada çalışmıştım. Görüşmeye gittiğimizde bize çok güzel ve kolay iş gibi anlattılar fakat hiç öyle olmadı. Normal elemandan daha yorucu iş yapıyorduk. İş nerede yoğunlaşırsa oraya gönderiyorlardı, hiç sabit durmuyorduk. Basit iş yapacağını söylerlerse kabul edin. Bize dolap, depo gibi şeyler söylediler biz öyle az çalışacağız sandık.

Ben fabrikada çalışmıştım. Görüşmeye gittiğimizde bize çok güzel ve kolay iş gibi anlattılar fakat hiç öyle olmadı. Normal elemandan daha yorucu iş yapıyorduk. İş nerede yoğunlaşırsa oraya gönderiyorlardı, hiç sabit durmuyorduk. Basit iş yapacağını söylerlerse kabul edin. Bize dolap, depo gibi şeyler söylediler biz öyle az çalışacağız sandık.

Adam bilgisayar programlama stajı diyor. Sen ne diyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Torpil gerek. Staj bulmasi zor.

Hocam torpilden de yararlandım hatta görüştüğüm tüm şirketlerin müdürleri tanıdıktı. Fakat hepsi mühendisleri ve son sınıfları alıyor. Maalesef torpil bile bir işe yaramadı bende. Pazartesi günü birkaç yerden haber bekliyorum bakalım çıkacak mı

Artık ne yapacağımdan çok şu stajı bitirmeyi dünüşüyorum hocam. Ne derse yapacağız artık. 2.seneye bırakıp diploma alma süremin uzamasından iyidir.

Teknik servislere bakabilirsin. Ben arkadaşımla teknik serviste buldum normal yerler çok zor kimse almıyor gidip konuşman gerek. Çoğu ya lise stajyeri istiyor ya uzun dönem istiyor. kısa dönem(1ay)olduğu için bulması zor. ODTÜ Teknokent'e gittim görüşmek için randevun olması lazımmış şirketler de mail atın diyor atıyorsun robot mail geliyor yani kimse takmıyor. Uğraşman lazım kendin gidip telefondan olmuyor maalesef.

Teknik servislere bakabilirsin. Ben arkadaşımla teknik serviste buldum normal yerler çok zor kimse almıyor gidip konuşman gerek. Çoğu ya lise stajyeri istiyor ya uzun dönem istiyor. Kısa dönem(1ay)olduğu için bulması zor. ODTÜ Teknokent'e gittim görüşmek için randevun olması lazımmış şirketler de mail atın diyor atıyorsun robot mail geliyor yani kimse takmıyor. Uğraşman lazım kendin gidip telefondan olmuyor maalesef.

Cevabınız için teşekkür ederim. Teknik servis konusunda bilgim ve tecrübem var aslında. Mecidiyeköy taraflarında bu tür yerlerin çok olduğu söyleniyor. İstanbul çevresinde mi yaptınız stajınızı?

Geri
Yukarı