Staj yerimi değiştirmeli miyim?

518385

Hectopat
12. sınıftayım okul açıldığından beri staja gidiyorum fakat okul naklim olduktan sonra aynı bölüm olmasına rağmen gittiğim staj yeri ile bölümün bir alakası olmaması nedeniyle koordinatör öğretmenim benim sınavda staj yerimi değiştirmez isem zorluk çekeceğimi söyledi. Sizce değiştirsem mi? Gittiğim yer beni hamallık yaptırarak kullanıyordu zaten ve ona rağmen işçiler de " çalışmıyorsun ki " diyordu. Hem benim puanımı belki de düşük bile vereceklerdi. Sizce staj yerimi değişeyim mi? Değişirsem yeni yeri nasıl bulacağım?

Ben meslek lisesi çıkışlıyım. Aşçılık okudum ve bir esnaf ciğercisinde staj yaptım. Gerek dini gerek örfi davranışlarımı saygılı yaklaştılar ve beni sevdiler. Sizi kullanmalarına izin vermeyin. Hamallık sizin işiniz değil. Bölümünüzü bilmiyorum fakat sizi kullanıyorlarsa hemen durumu gerekli öğretmenlere bildirin. Tabi ki beklediğiniz staj performansını alamayacaksınız fakat bu denli hamallık seviyesi de her daim sürmeyecek. Ben de ciğercide ciğer pişirmedim. Garsonluk yaptım fakat aksi bir şekilde benim yapmam gerekenlere karışmadılar.

Ben meslek lisesi çıkışlıyım. Aşçılık okudum ve bir esnaf ciğercisinde staj yaptım. Gerek dini gerek örfi davranışlarımı saygılı yaklaştılar ve beni sevdiler. Sizi kullanmalarına izin vermeyin. Hamallık sizin işiniz değil. Bölümünüzü bilmiyorum fakat sizi kullanıyorlarsa hemen durumu gerekli öğretmenlere bildirin. Tabii ki beklediğiniz staj performansını alamayacaksınız fakat bu denli hamallık seviyesi de her daim sürmeyecek. Ben de ciğercide ciğer pişirmedim. Garsonluk yaptım fakat aksi bir şekilde benim yapmam gerekenlere karışmadılar.

Bölümüm makine. Torna tezgahları freze vesaire görmem gerekirken temizlik yapıyorum getir götür yapıyorum. Sürekli bir şeyler taşıyorum yani. Kısaca sınava girsem şu ne diye sorsalar bilemem. Koordinatör öğretmenime ne diye söylemem lazım şu an yine stajdayım.

12. sınıftayım okul açıldığından beri staja gidiyorum fakat okul naklim olduktan sonra aynı bölüm olmasına rağmen gittiğim staj yeri ile bölümün bir alakası olmaması nedeniyle koordinatör öğretmenim benim sınavda staj yerimi değiştirmez isem zorluk çekeceğimi söyledi. Sizce değiştirsem mi? Gittiğim yer beni hamallık yaptırarak kullanıyordu zaten ve ona rağmen işçiler de " çalışmıyorsun ki " diyordu. Hem benim puanımı belki de düşük bile vereceklerdi. Sizce staj yerimi değişeyim mi? Değişirsem yeni yeri nasıl bulacağım?

Değiştirin siz temizlikçi değilsiniz kendinizi kullandırtmayın. Bol şans dilerim :).

Sadece olan biteni anlatacaksın. Sen oraya bulunduğun bölüm hakkında bir şeyler öğrenmeye gidiyorsun, çay getirip götürmeye ve yerleri silmeye değil.

Bugün okula gidip söyleyeceğim o halde fakat şimdiye kadar neredeydin gibi bir şey diyeceğine eminim.
Okulum eski yerine git der gibi konuşuyor resmen. Ben sınavda ne yapacağım peki? Ne demeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı