Star Wars Battlefront 2 FPS düşüşü

catfood

Hectopat
Yer
Coruscant, Empire
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Webmaster, Modder - Cyberpunk 2077 & Titanfall 2 & Battlefront 2
Arkadaşlar selamlar,

Sorunum başlıkta belirttiğim şey. Sistemim çok iyi olmasa da bu oyunu belli ayarlarda rahat oynatabilecek bir yapıya sahip. Hatta Radeon üzerinde değerlere baktığımda 3 saatin ardından performans sonuçları 143.6 FPS - Mükemmel derecesinde gösteriliyor. Fakat oyun içinde sürekli FPS dropları yaşıyorum. Bazen 3-4 saniye hiç hareket edemiyorum, bazense sadece anlık. (Düzenleme: Bu 3-4 saniyelik donma anlarında karakter ve çevresindeki her şey donuyor fakat ben fare ile etrafa bakmaya devam edebiliyorum, yani etrafı istediğim gibi izleyebiliyorum. Saçma değil mi?) Ama her iki şekilde de oyunun tüm zevkini alıp götürüyor. Oyunun menüsünde vesaire hiçbir donma yavaşlama yok. Çok çok akıcı şekilde ilerliyor. Fakat oyuna girdiğim anda sorunlar başlıyor. Ayarları Ultra-Low düzeyine indirdiğimde FPS 160 falan oluyor ama o zaman bile bunu yaşamaya devam ediyorum. Belli ki bu sistemimle alakalı bir sorun değil çünkü en düşük ayarlarda bile devam ediyor, hatta acaba RAM mi çok kullanılıyor o esnada dedim (alakası var mı bilmiyorum tam ama) ve RAM ölçmek için bir uygulama kurdum. Oyun esnasında ki gözlemime göre RAM konusunda da bir problem yok. Ben bunu nasıl çözeceğim? Pixel pixel oynarken bile yaşıyorum, inanın aldığım zevk sıfıra indi ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözdüysen lütfen yardım edebilir misin?

Geri
Yukarı