Star Wars Battlefront II Açılmıyor

Erkan Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Arkadaşlar merhaba. Star Wars Battlefront II oyununa sahibim uzun süredir oynamıyorum oynayayım dedim ancak Origin üzerinden play dedikten sonra Origin simge durumunda küçülüp tekrar açılıyor ancak oyun açılmıyor. Battlefield 5 ve Battlefield 1 denedim onlar açılıyor sıkıntı yok. Oyunu ve Origin'i silip tekrar yükledim. NVIDIA sürücü güncellemesi yaptım sildim tekrar yükledim fayda etmedi. Yardımcı olabilir misiniz?

Sistemim:

Anakart: MSI X470 Gaming Pro Carbon, İşlemci: AMD Ryzen 2700X, CPU Soğutucu: Corsair H115i RGB Platinum, RAM: Gigabyte 16 GB (2X8GB) Aorus DDR4 3200MHZ CL16 RGB, Ekran kartı: MSI RTX 2070 GamingZ, Monitör: ViewSonic VP2768, Kasa: NZXT H500i Güç kaynağı: Corsair RM750x, M.2 SSD: Samsung 960 Evo 250GB, SSD1: Samsung 860 Evo 500 GB, SSD2: Kingston HyperX Fury 120GB, HDD: Seagate 2TB ST2000DM001

Son düzenleyen: Moderatör:

Önceden açılıp şimdi açılmıyorsa diğer oyunlar açılıyorsa ekran kartı ile alakalı değildir fakat ne gibi bir sıkıntı yaratıyor onu söylemen lazım tıklayınca hiçbir tepki vermiyor mudur yoksa açılıp veya ekran gidip geliyor...

Arkadaşlar merhaba. Star Wars Battlefront II oyununa sahibim uzun süredir oynamıyorum oynayayım dedim ancak Origin üzerinden play dedikten sonra Origin simge durumunda küçülüp tekrar açılıyor ancak oyun açılmıyor. Battlefield 5 ve Battlefield 1 denedim onlar açılıyor sıkıntı yok. Oyunu ve Origin'i silip tekrar yükledim. NVIDIA sürücü güncellemesi yaptım sildim tekrar yükledim fayda etmedi. Yardımcı olabilir misiniz?

Sistemim:

Anakart: MSI X470 Gaming Pro Carbon, İşlemci: AMD Ryzen 2700X, CPU Soğutucu: Corsair H115i RGB Platinum, RAM: Gigabyte 16 GB (2X8GB) Aorus DDR4 3200MHZ CL16 RGB, Ekran kartı: MSI RTX 2070 GamingZ, Monitör: ViewSonic VP2768, Kasa: NZXT H500i Güç kaynağı: Corsair RM750x, M.2 SSD: Samsung 960 Evo 250GB, SSD1: Samsung 860 Evo 500 GB, SSD2: Kingston HyperX Fury 120GB, HDD: Seagate 2TB ST2000DM001
Oyunu onarmayı denediniz mi? Bir sitede oyunu silip yüklemelerine rağmen oyunun açılmadığını ama oyunu onarınca açıldığını görmüştüm.

Droideka güncellemesinden sonra oluşan bir sorun, bende yaşıyorum. Ufak bir araştırma ile bu sorunu çoğu kişinin yaşadığını görebilirsiniz. Sanırım Cloud Sync ile alakalı fakat EA halen bu sorunu çözmedi.

İşe yarar mı bilmiyorum fakat, ben oyun açılmadığı zaman Origin'i görev çubuğuna yerleştiriyorum ve simgeye sağ tık yapıp oyunu "En Son" menüsünden çalıştırıyorum. Genellikle işe yarıyor ve oyun sorunsuz bir şekilde açılıyor. İşe yaramaz ise, aşağıdaki olası çözümleri deneyebilirsiniz.

• Origin'i kaldırıp, yeniden yükleyin.
  • Origin'in önbelleğini temizleyin.
  • "Belgeler" klasöründeki "STAR WARS Battlefront II" klasörünü silin. Silme işleminin ardından oyun içi ayarların sıfırlanacağını unutmayın.
  • Dosyaları doğrulayın.
  • Oyunu bir çok kez çalıştırmayı deneyin. Bazen açılabiliyor.
Hiçbiri işe yaramaz ise Process Monitor ile rapor paylaşın.

Bende Battlefront II oynuyorum, arada bana da oluyor. Oyun açılıyor gibi oluyor ama açılmıyor. Tekrar deneyince açılıyor. Zaten yarın güncelleme gelecek. Düzelecektir.

Bu sorun ile bende müzdariptim kendimce şöyle bir çözüm buldum bende bu şekilde düzeldi ve her defasında böyle girebiliyorum oyuna sadece.

Not: Bende oyun Epic Games'de bedavayken almıştım.

1. Origin Yönetici olarak açıyorum,
2. Epic Game açıyorum
3. Origin sağ alta görev çubuğun oradan sağ tıklayıp Star Wars: Battlefront 2, tıklıyorum 5sn sonra ortalama oyun açılıyor.

Bendeki çözüm bu.
Bu sorun ile bende müzdariptim kendimce şöyle bir çözüm buldum bende bu şekilde düzeldi ve her defasında böyle girebiliyorum oyuna sadece.

Not: Bende oyun Epic Games'de bedavayken almıştım.

1. Origin Yönetici olarak açıyorum,
2. Epic Game açıyorum
3. Origin sağ alta görev çubuğun oradan sağ tıklayıp Star Wars: Battlefront 2, tıklıyorum 5sn sonra ortalama oyun açılıyor.

Bendeki çözüm bu.
Sorun yine devam ediyor, anlık çözümmüş

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı