Star Wars izlemeye nereden başlanmalı?

Kronolojik izlemenin bir artısı yok ki. Hem kronolojik izleyince merak duygusu da kaçıyor. Maalesef ben kronolojik izlemiştim.

Kronolojik izlemenin bir artısı yok ki. Hem kronolojik izleyince merak duygusu da kaçıyor. Maalesef ven kronolojik izlemiştim.

Çıkış tarihi daha mı mantıklı hocam şimdi. Ben konuyu anlamak istiyorum.

Çıkış tarihi daha mı mantıklı hocam şimdi. Ben konuyu anlamak istiyorum.
Ana filmler için kesinlikle daha mantıklı. Ana filmleri ilk olarak izleyip sonrasında yan içerikleri kronolojik izleyebilirsiniz. Bence hepsini çıkış yılına göre izleyin ama ilk olarak filmleri bitirin.

Kronolojik sırayla izlemenin artıları:

Star Wars evrenindeki hikayeyi, olayları, olay örgülerini kronolojik bir şekilde (yani geçmişten geleceğe doğru) izlediğiniz için hikayeyi daha iyi anlayabilirsiniz.

Kronolojik sırayla izlemenin eksileri:

Kronolojik sırayla çıkış yılı sırası aynı olmadığı için kronolojik sırayla ilerlerken daha yeni bir filmden daha eski bir diziye geçmiş olabilirsiniz. Ve bu durumda görüntü kalitesi farkları sizi rahatsız edebilir.

Çıkış yılı sırasıyla izlemenin artıları:

Çıkış yılına göre ilerlerseniz filmlerde ilerledikçe filmlerin görüntü kalitesi artmaya başlar.

Çıkış yılı sırasıyla izlemenin eksileri:

Kronolojik sırayla çıkış yılı sırası aynı olmadığı için filmlerde ilerledikçe kronolojik sıraya (yani olay örgüsüne) göre birkaç film gerideki veya ilerideki filmleri art arda izlemiş olabilirsiniz. Ve bu durumda art arda izlemiş olduğunuz filmler arasında hikaye bağlantısı kuramayabilir ve hikayeyi iyi anlayamayabilirsiniz.

NOT: Yazdıklarımın hepsi şahsi fikirlerimdir.

Kronolojik izlerseniz hiçbir heyecanı kalmıyor bu arada, çıkış yılına göre izlerseniz bağlantı kuramayabiilirsiniz diye bir şey de yok bence. Çıkış sırası flashback gibi, şu kişiye ne olmuş da böyle olmuş diye merak uyandırıp sonradan veriyor noktaları. Dediğim gibi 3. film serinin en iyisi ve altılının finali olmayı hak ediyor. Görüntü kalitesinin artması da ekstra olur

Sadece filmleri hakkinda konusuyorsak, tum dunya nasil izlediyse oyle. Yani cikis yilina gore. En kallavi star wars fanboylarinin yorumudur.

Rabbime sordum: '456-123' dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı