Star Wars Jedi : Fallen Order FPS Problemi

BATORYA

Hectopat
İyi günler öncelikle. Sistemim:
  • İşlemci : AMD Ryzen 7 1700
  • GPU : GALAX GTX 1060 6 GB
  • RAM : 16 GB
  • SSD : 240 GB
  • HDD : 1 TB
Oyunu oynarken GPU kullanımı %34'e kadar düşüyor ve 70 FPS'den 34 FPS'e geriliyor sonra düzeliyor. HDD bölümünde 280 GB da alanım var üstelik. Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi günler öncelikle. Sistemim imzamda gözüküyor. Oyunu oynarken GPU kullanımı %34'e kadar düşüyor ve 70 FPS'den 34 FPS'e geriliyor sonra düzeliyor. HDD bölümünde 280 GB'da alanım var üstelik. Yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba RTX2070 kullanıyorum ve aynı sorundan ben de muzdaripim. Sorunun nedeni EA'in kullandığı Denuvo isimli program. Oyun korsana yenik düşmesin diye Denuvo yani DRM kullanır üreticiler yani oyun zor kırılır. Denuvo arkaplanda çalışır oyunu yorar.

Bende Ryzen 5 2600 ve GTX 1060 6 GB yani seninle aynı ekran kartını kullanıyorum grafikler en yüksekte akıyor ama bazen saçma yerlerde FPS düşmesi yaşıyorum. Biraz araştırdığımda üstte arkadaşlarımızın dediği gibi Denuvo koruması yüzünden olduğunu öğrendim.

Oyun orijinal. Test videolarını ızlıyorum adamların GPU kullanımı hep %99 ben ise 60 ve 34 lerde seyrediyorum. Önce güzel %99 ve iyi bir FPS sonra pat diye % 34'e düşüyor.

Merhaba rtx2070 kullanıyorum ve aynı sorundan bende muzdaripim. Sorunun nedeni EA in kullandığı denuvo isimli program. Oyun korsana yenik düşmesin diye denuvo yani DRM kullanır üreticiler yani oyun zor kırılır. Denuvo arkaplanda çalışır oyunu yorar.

Sonra CODEX diye bir grup çıkar ve o oyunu mahveden DENUVO korumasını 3 günde kırar... :D

Ben de 2060 ile belli yerlerde yaşıyorum bunu. Bir yerde dolaşırken aniden 30'lara düştü. Dikkat ettim sadece o bölgeye gidince FPS düşüyordu mesela.

Senin düşük GPU kullanımı dediğin sorun anlık mı oluyor yoksa uzun süre %60'larda falan mı geziyor? Ben de bu sorunu GTA V'de yaşıyorum çünkü. GPU kullanımı bir türlü %95'lere çıkmıyor. Hep %60 civarı oluyor ve FPS de 50-60 falan. Oyunu çok fazla oynamadığımdan araştırmadım ama problemi.

Bende ryzen 5 2600 ve gtx 1060 6 gb yani seninle aynı ekran kartını kullanıyorum grafikler en yüksekte akıyor ama bazen saçma yerlerde fps drop yaşıyorum biraz araştırdığımda üstte arkadaşlarımızın dediği gibi denuvo koruması yüzünden olduğunu öğrendim.
Hayır işin saçmalığı aksiyon sahnelerinde olmuyo bu durum. FPS gayet iyi. Koşarken falan yani GPU'nun zorlanmadı alanlarda oluyor.
Sonra CODEX diye bir grup çıkar ve o oyunu mahveden DENUVO korumasını 3 günde kırar... :D

Ben de 2060 ile belli yerlerde yaşıyorum bunu. Bir yerde dolaşırken aniden 30'lara düştü. Dikkat ettim sadece o bölgeye gidince FPS düşüyordu mesela.

Senin düşük GPU kullanımı dediğin sorun anlık mı oluyor yoksa uzun süre %60'larda falan mı geziyor? Ben de bu sorunu GTA V'de yaşıyorum çünkü. GPU kullanımı bir türlü %95'lere çıkmıyor. Hep %60 civarı oluyor ve FPS de 50-60 falan. Oyunu çok fazla oynamadığımdan araştırmadım ama problemi.
Anlık kardeşim. Düzeliyor hemen FPS ve kullanım değerleri. Özellikle şu ikinci bölüm varya arazi orada başıma geldi.

Hayır işin saçmalığı aksiyon sahnelerinde olmuyo bu durum. FPS gayet iyi. Koşarken falan yani GPU'nun zorlanmadı alanlarda oluyor.

Anlık kardeşim. Düzeliyor hemen FPS ve kullanım değerleri. Özellikle şu ikinci bölüm varya arazi orada başıma geldi.
Şu gemi ile ilk gittiğimiz yerde sağ tarafa bakınca oluyor değilmi ?

Seninle aynı problemi yaşıyorum iki oyunda da. GTA'da da eskiden böyle sorunlar yaşamıyordum. Ekran kartı kullanımı stabil olmuyor. FPS ani düşüyor. Nedeni ne bilmiyorum. Windows güncellemeleri mi yoksa ekran kartı güncellemesi mi?

Geri
Yukarı