Çözüldü Star Wars Jedi Survivor'da CPU sıcaklığı 90 dereceleri görüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alestaa

Centipat
Daha fazla  
Jedi survivor oyununa başladım. CPU sıcakları 85-90'larda geziyor. Grafikler yüksekte bazen Epic'e aldığım oluyordu. Ray Tracing açık DLSS ve Frame Gen açık şekilde oynuyordum. Bu sıcaklıklara DLSS ve Frame Gen sebep olabilir mi? Ray Tracing de aynı şekilde. Cihazım bir Gaming laptop.
Lenovo LOQ 15 ırh8 i7 13620H RTX4060 16 GB 512 GB.

Arkadaşlar high grafikler 1080p de Frame Gen açık CPU 85leri görüp 78 cüvarı düşüyor böyle seyrediyor GPU da sıkıntı yok 75-76 civarı oluyor şu anda.

Bu şekilde ama 86 civarını da gördü.

CPU kullanımı %40'larda bir de anlamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_3231.jpeg
    IMG_3231.jpeg
    120,2 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_3234.jpeg
    IMG_3234.jpeg
    115,7 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_3233.jpeg
    IMG_3233.jpeg
    115,3 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_3232.jpeg
    IMG_3232.jpeg
    116,1 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Çözüm
Yani ben bu oyunu bitirene dek oynasam sorun olur mu olmaz mı?
Oynamanıza göre değişir. Aralıksız uzun saatler oynayıp 90 derecelerde gezecekseniz ihtimal daha da artar. Belli aralıklarla girmenizde de aynı şekil sorunlar çıkabilir. Tavsiyem oyunu oynamaktan önce o sıcaklıkları düşürmenin bir yolunu bulun. Aksi takdirde kafanızda sürekli soru işareti kalacaktır.
Masaüstü PC'ler için bu değerler çok yüksek olsa da laptop için normal hocam.

Hocam fallen order da böyle olmadı bir de Forza Horizon 4 de de aynı şekilde bu değerleri hiç görmedim. Yani diyorsunuz ki gönül rahatlığı ile oynayabilirim oyunu. CPU'yu mahvetmek istemiyorum da.

Hocam fallen order da böyle olmadı bir de Forza Horizon 4 de de aynı şekilde bu değerleri hiç görmedim. Yani diyorsunuz ki gönül rahatlığı ile oynayabilirim oyunu. CPU'yu mahvetmek istemiyorum da.
Hocam gönül rahatlığıyla oynamaktan ziyade saydığınız oyunlar Jedi Survivor'a göre daha az sistem isteyen oyunlar. Bu yüzden bu kadar ısınmamaları normal. 90 derece laptoplar için normal gibi gözükse de yoğun kullanımda ömrünü kısaltacaktır.

Hocam gönül rahatlığıyla oynamaktan ziyade saydığınız oyunlar Jedi Survivor'a göre daha az sistem isteyen oyunlar. Bu yüzden bu kadar ısınmamaları normal. 90 derece laptoplar için normal gibi gözükse de yoğun kullanımda ömrünü kısaltacaktır.

Oynamanıza göre değişir. Aralıksız uzun saatler oynayıp 90 derecelerde gezecekseniz ihtimal daha da artar. Belli aralıklarla girmenizde de aynı şekil sorunlar çıkabilir. Tavsiyem oyunu oynamaktan önce o sıcaklıkları düşürmenin bir yolunu bulun. Aksi takdirde kafanızda sürekli soru işareti kalacaktır.

Çözüm

Geri
Yukarı