Star Wars serisi hangi sıra ile izlenmeli?

Hangi sıra ile izlenmeli?

• Oy verenlerin toplamı
    34

Kutad-gu Bilig

Hectopat
Arkadaşlar ilk 6 filmi izlemeyi düşünüyorum. Ama izleme sırası hakkında endişelerim var. Şöyle ki Hikaye'ye göre izlersem son 3 filmin daha geçmiş yıllarda çıkması çok gözüme batar mı merak ediyorum. Ama vizyon sırasına göre de izlersem sanki tek parça bir hikaye izleyemeyecekmişim gibi geliyor. 4, 5 ve 6. filmlerde ilk 3 filmden Spoiler'de yerim gibi geliyor. Sizce hangi sıra ile izlemeliyim?

Attığım sitede yayın tarihine göre ve kronolojik sıraya göre sıralanmış;

İzleme sıralarını biliyorum ama sadece hangi şekliyle izlemem daha iyi olur onu bilmiyorum ama yine de teşekkürler.
Tüm üçlemeler birbirinden farklı zamanlarda geçiyor. Konuyu anlaman için 1.den sonuna kadar izle.
Biliyorum ama 4,5 ve 6. filmin 80'li yıllarda çıkması ilk 3 film'den sonra bir gariplik yaratır mı onu merak ediyorum.

Linkteki sıralamaya göre izle. Attack of clones ile revenge of sith arasında geçen clone wars animasyon serisini de istersen katabilirsin.

Sana şöyle bir tavsiye verebilirim. İlk olarak çıkış tarihine göre 1977-2019 sonra aradan biraz vakit geçince hikaye serisine göre izleyebilirsin. Bana göre en doğru yol budur.

Clone Wars animasyon serisini izledim. Zaten o yüzden bütün seriyi izleme isteğim geldi. Birde linkteki hangi sıralama'yı kastediyorsunuz. Bir sürü farklı sıralama var.

Tam olarak bu sıralama. 4 ve 5 spinoff sayılabilir o yüzden ana seriden sonra izleme opsiyonu da var. Ama teorik olarak kronoloji bu.

1. Star Wars Episode I: The Phantom Menace (A New Hope’den 32 yıl öncesi)
  2. Star Wars Episode II: Attack of the Clones (A New Hope’den 22 yıl öncesi)
  3. Star Wars Episode III: Revenge of the Sith (A New Hope’den 19 yıl öncesi)
  4. Solo: A Star Wars Story (A New Hope’den yaklaşık 10 yıl öncesi)
  5. Rogue One: A Star Wars Story (A New Hope başlangıcının hemen öncesinde sonlanır)
  6. Star Wars Episode IV: A New Hope
  7. Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back (A New Hope’den 3 yıl sonrası)
  8. Star Wars Episode VI: Return of the Jedi (A New Hope’den 4 yıl sonrası)
  9. Star Wars Episode VII: The Force Awakens (A New Hope’den 34 yıl sonrası)
  10. Star Wars Episode VIII: The Last Jedi (A New Hope’den 34 yıl sonrası)
  11. Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker (A New Hope’den 35 yıl sonrası)

Tam olarak bu sıralama. 4 ve 5 spinoff sayılabilir o yüzden ana seriden sonra izleme opsiyonu da var. Ama teorik olarak kronoloji bu.

1. Star Wars Episode I: The Phantom Menace (A New Hope’den 32 yıl öncesi)
  2. Star Wars Episode II: Attack of the Clones (A New Hope’den 22 yıl öncesi)
  3. Star Wars Episode III: Revenge of the Sith (A New Hope’den 19 yıl öncesi)
  4. Solo: A Star Wars Story (A New Hope’den yaklaşık 10 yıl öncesi)
  5. Rogue One: A Star Wars Story (A New Hope başlangıcının hemen öncesinde sonlanır)
  6. Star Wars Episode IV: A New Hope
  7. Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back (A New Hope’den 3 yıl sonrası)
  8. Star Wars Episode VI: Return of the Jedi (A New Hope’den 4 yıl sonrası)
  9. Star Wars Episode VII: The Force Awakens (A New Hope’den 34 yıl sonrası)
  10. Star Wars Episode VIII: The Last Jedi (A New Hope’den 34 yıl sonrası)
  11. Star Wars Episode IX: The Rise of Skywalker (A New Hope’den 35 yıl sonrası)
Tamamdır, herkese teşekkür ederim. Hikaye sırasına göre izleyeceğim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı