Star Wars Squadrons Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Star Wars Squadrons Sistem Gereksinimleri Belli Oldu
Star Wars Squadrons sistem gereksinimleri

Serinin hayranları tarafından merak edilen Star Wars Squadrons sistem gereksinimleri resmi olarak açıklandı. Star Wars Squadrons sistem gereksinimleri EA Games tarafınca açıklandı. VR destekli olduğu açıklanan yeni oyunun sistem gereksinimlerine ...

Devamı: Star Wars Squadrons Sistem Gereksinimleri Belli Oldu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Şimdi baktığımda minimum işletim sistemi gereksinimi Windows 10 olarak görünüyor. Neden en az Windows 10 gerekiyor bu oyun için?

Şimdi baktığımda minimum işletim sistemi gereksinimi Windows 10 olarak görünüyor. Neden en az Windows 10 gerekiyor bu oyun için?
Güncellik ve gelen teknolojiyi en verimli şekilde kullanmanı sağlayan bir işletim sistemi olduğu için olabilir mi?

Güncellik ve gelen teknolojiyi en verimli şekilde kullanmanı sağlayan bir işletim sistemi olduğu için olabilir mi?
Doğru da ekran kartı DirectX sürüm gereksinimi 11 olarak görünüyor, DX11 desteği Windows 7'de de vardı. Sanırım Windows 7'nin desteğinin kesilmesi ve Windows 8.1'in çok az kullanıcısının olması nedeniyle oyun Windows 10 istiyor. Ancak bazı insanlar Windows 10'dan nefret ediyor, "Windows 7 forever" diyor. Hala bitmedi böyle tipler.

Fazla birşey istemiyor yeni oyun olmasına rağmen. Yalnız devamlı çıkarmaları iyi olmuyor. Eski oyunlardaki Serverlar boşalıyor Battlefront gibi.

Doğru da ekran kartı DirectX sürüm gereksinimi 11 olarak görünüyor, DX11 desteği Windows 7'de de vardı. Sanırım Windows 7'nin desteğinin kesilmesi ve Windows 8.1'in çok az kullanıcısının olması nedeniyle oyun Windows 10 istiyor. Ancak bazı insanlar Windows 10'dan nefret ediyor, "Windows 7 forever" diyor. Hala bitmedi böyle tipler.
DX11 olmasının en büyük sebebi bazı kullanıcıların çok yeni olmayan kartlar ile Windows 10 kullanmasından kaynaklanıyor, zaten sistem gereksinimlerine bakarsanız 660 gibi oldukça eski bir ekran kartı minimum gereksinim olarak koyulmuş. Windows 10'dan nefret edenler garanti 2000'de kalan kafalardır, bu işletim sistemleri artık ofis işleri gibi yerlerde kullanılmalı. Tabii sistem çok kötü değil ise, Windows 10 varken diğerlerine asla söz düşmez.

DX11 olmasının en büyük sebebi bazı kullanıcıların çok yeni olmayan kartlar ile Windows 10 kullanmasından kaynaklanıyor, zaten sistem gereksinimlerine bakarsanız 660 gibi oldukça eski bir ekran kartı minimum gereksinim olarak koyulmuş. Windows 10'dan nefret edenler garanti 2000'de kalan kafalardır, bu işletim sistemleri artık ofis işleri gibi yerlerde kullanılmadı. Tabii sistem çok kötü değil ise, Windows 10 varken diğerlerine asla söz düşmez.
Şimdi aklıma geldi, Windows 8 ilk çıktığı zamanlarda "Windows 8 oyun bile açmıyor, 7 en iyisi" diyen çok insan vardı. Hatta benzerini Windows 10 için söyleyen de var. Ben Windows 10'da CS 1.6'yı bile sorunsuzca oynuyorum, onlar 1 tane oyun doğrudan çalışmasa direk suçu işletim sistemine atıyor. İşin en ironik yanı bu insanlar aynı sorunu Windows 7'de yaşasalar düzeltmek için kendilerini kasarlar, Windows 10'da yaşayınca suçu Windows 10'a atıp Windows 7'ye dönüyorlar. Bu yüzden uzun yıllar Windows 7'nin kullanım oranı başka bir Windows sürümü tarafından geçilemedi. En büyük sebebi de Türkiye'deki bakkal bilgisayarcılar. Windows 10'a çöp derler, Windows 7 kurarlar.

Neyse bakalım, umarım oyun fiyasko olarak çıkmaz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı