Sürprizbozan Star Wars'da hikaye olmadığını iddia eden insanlar

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Uzun yıllardır arkadaşlığımın olduğu bir kuzenim var. İlk defa 2018 yılında Star Wars Battlefront II'nin oyun sayfasını kuzenime gösterdiğimde "O oyunu hiç sevmiyorum" demişti. Sonradan konuştuğumuzda da şunu demişti:
Star Wars'ta doğru düzgün hikaye yok. Hikaye anlamındaki tek şey Darth Vader'ın Luke Skywalker'a "Babanım" demesi. Onun dışında tamamen efektten oluşuyor. O yüzden sevmiyorum.
Fakat bu bana saçma geliyor. Eğer bir filmde hikaye olmayacaksa o zaman o filmi yapmanın ne anlamı var? 7-8-9 filmlerinde bile berbat da olsa bir hikaye var, yani efektten ibaret değil. Her Star Wars filminin de kendi ana hikaye noktası mevcut. Yani "Darth Vader, Luke Skywalker'a babası olduğunu söylüyor başka bir şey yok ehe ehe" düşüncesi tamamen yanlış. Bahsettiği film de bu arada Episode V The Empire Strikes Back.

Bu durum hakkında yorumlarınız nelerdir?
@Jayce

Merhaba arkadaşlar. Uzun yıllardır arkadaşlığımın olduğu bir kuzenim var. İlk defa 2018 yılında Star Wars Battlefront II'nin oyun sayfasını kuzenime gösterdiğimde "O oyunu hiç sevmiyorum" demişti. Sonradan konuştuğumuzda da şunu demişti:
Star Wars'ta doğru düzgün hikaye yok. Hikaye anlamındaki tek şey Darth Vader'ın Luke Skywalker'a "Babanım" demesi. Onun dışında tamamen efektten oluşuyor. O yüzden sevmiyorum.
Fakat bu bana saçma geliyor. Eğer bir filmde hikaye olmayacaksa o zaman o filmi yapmanın ne anlamı var? 7-8-9 filmlerinde bile berbat da olsa bir hikaye var, yani efektten ibaret değil. Her Star Wars filminin de kendi ana hikaye noktası mevcut. Yani "Darth Vader, Luke Skywalker'a babası olduğunu söylüyor başka bir şey yok ehe ehe" düşüncesi tamamen yanlış. Bahsettiği film de bu arada Episode V The Empire Strikes Back.

Bu durum hakkında yorumlarınız nelerdir?
@Jayce
Oyunlara hiç girmeyelim hocam, ağlayasım geliyor. Oyunları Kotor serisi hariç bence çok kötü. Hiçbirinde bir tutku veya seriye saygı yok. Sadece ticari düşünerek yapılmış oyunlar. Film olarak da 1.nesil filmleri daha çok hoşuma gidiyor ki nostalji hissettiğim için değil. Zaten serinin tüm filmlerini 2 yıl önce izledim, nostaljik bir duygum olamaz. Bunun en büyük sebebi hikayeyle alakalı. Tam olarak hikaye de değil sıkıntı, hikayenin saçmalaşması ve bütünlüğünün bozulması. Ve filmlerin efektlerinde de bir sıkıntı var. Neden olduğunu bilmiyorum ama artık izlerken ciddi derecede rahatsız oluyorum. Tekrar oyunlara dönecek olursam, son oyunda daha yeni Padawan olan bir keko gidip Darth Vader ile savaşıp hayatta kaldı. Moralim bozularak yatağıma girip sinir krizi geçirmiştim.

Uzun uzun cevap yazmakla uğraşmayacağım, sonuçta herkesin kendi fikri ama kuzenin nasıl hikayelerden keyif alıyormuş merak etmedim değil.

Tekrar oyunlara dönecek olursam, son oyunda daha yeni Padawan olan bir keko gidip Darth Vader ile savaşıp hayatta kaldı.
Pek savaşmak sayılmaz o, Vader'a tek bir hasar bile veremeyip korka korka kaçtığımız bir bölümden bahsediyoruz. Vader'ın kudretini nasıl daha iyi gösterebilirlerdi bilmiyorum.

Geri
Yukarı