Stardew Valley tepki vermiyor

İşletim sistemi
Windows 10

HandeHilal

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, oyunu alalı 4 ay kadar oldu. 85 saat kadar oynadıktan sonra ara vermiştim, bugün tekrar girmek istediğimde oyun Steam'de 1-2 saniyeliğine çalışıyor gözüküyor ama asla açılmıyor. Açılan konu başlıklarındaki çözümlerin çoğunu denedim ama sonuç alamadım.

Process monitor belgesini bırakıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
PM LİNK= (OneDrive)

Aşağıda verdiğim bağlantılardan dosyaları indirip kurun.

Merhaba bunu çok kez kurdum / repair'de yaptım düzelme yok :/
Aşağıda verdiğim bağlantılardan dosyaları indirip kurun.

linkler açılmıyor ama kendim bulup kurulum yapıp haber vereceğim.

Merhaba bunu çok kez kurdum / repair'de yaptım düzelme yok :/

linkler açılmıyor ama kendim bulup kurulum yapıp haber vereceğim.

O zaman şuradan indirin;

2005 olana kadar indirin. Boyutları küçük zaten bir zararı da olmaz. İlk mesajda verdiğim bağlantıdaki XNA programını da indirmeyi unutmayın.

Sistem özelliklerinizi belirtin.

Oyuna Avast'ın gerçek zamanlı koruması kapalıyken girmeyi deneyin. AV kaynaklı olabilir.
Avast kapatıp denedim çalışmadı maalesef.
Oyun çok düşük sistemlerde de çalışıyor (ki benimki de eski) ama yine de belirteyim.
Cihaz : Asus
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz 2.20 GHz
Ram : 8 gb
Ekran kartı : NVIDIA Geforce gt 500m
Win : Win10 pro 21H1 sürümü
Tekrar merhaba,
O zaman şuradan indirin;

2005 olana kadar indirin. Boyutları küçük zaten bir zararı da olmaz. İlk mesajda verdiğim bağlantıdaki XNA programını da indirmeyi unutmayın.

maalesef her dediğinizi eksiksiz yaptım ama sonuç aynı, program aylar öncesinde sorunsuz çalışırken bi anda çalışmamasını anlamıyorum. En son steam ve oyun güncellemesi yapmıştım ama oyunu açmamıştım. Tek değişiklik bu. Bu arada win10'da açılmama sorunu oluşmuş olabilir mi? alakası var mıdır.
PM raporunu da paylaştım okumasını bilen biri var mı sorunu anlayabilecek :(

Son düzenleme:
Avast kapatıp denedim çalışmadı maalesef.
Oyun çok düşük sistemlerde de çalışıyor (ki benimki de eski) ama yine de belirteyim.
Cihaz : Asus
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz 2.20 GHz
Ram : 8 gb
Ekran kartı : NVIDIA Geforce gt 500m
Win : Win10 pro 21H1 sürümü
Tekrar merhaba,

maalesef her dediğinizi eksiksiz yaptım ama sonuç aynı, program aylar öncesinde sorunsuz çalışırken bi anda çalışmamasını anlamıyorum. En son steam ve oyun güncellemesi yapmıştım ama oyunu açmamıştım. Tek değişiklik bu. Bu arada win10'da açılmama sorunu oluşmuş olabilir mi? alakası var mıdır.
PM raporunu da paylaştım okumasını bilen biri var mı sorunu anlayabilecek :(

Rapor okumadım daha önce hiç. Bu yüzden bununla ilgili bir şey diyemem. Windows 10 açılmama sorunu da olmaz. Öyle olsaydı zaten şu anda yer yerinden oynardı. 😀

Son olarak şunları yapmanızı isteyeceğim;

Buradaki dosyayı silin: C:\Windows\SysWOW64\XINPUT1_3.dll

Daha sonra şunu kurun: DirectX İndirme Aracı

Yine olmaz ise maalesef, elimden gelen bu.

Geri
Yukarı