Stardew Valley'de çiftlikteki insanlar ile dostluk önemli mi?

UnFrGvnG

Decipat
Oyuna yeni başladım ve duyduğum kadarıyla çiftlikteki insanlarla aramız iyi olması lazımmış. Hediye falan verilmeliymiş. Bir de evlenme muhabbeti falan da dönüyor galiba. Ben bunları pek yapmak istemiyorum ama oyunun ilerlemesini etkileyecek bir durum olur mu bu?

Oyuna yeni başladım ve duyduğum kadarıyla çiftlikteki insanlarla aramız iyi olması lazımmış. Hediye falan verilmeliymiş. Bir de evlenme muhabbeti falan da dönüyor galiba. Ben bunları pek yapmak istemiyorum ama oyunun ilerlemesini etkileyecek bir durum olur mu bu?

Evet, Stardew Valley'de çiftlikteki insanlarla dostluk oldukça önemlidir. Dostluk seviyeniz arttıkça, köydeki diğer karakterler size daha fazla yardım eder, size hediyeler verir ve hatta bazılarının kişisel hikayelerini keşfedebilirsiniz. Ayrıca dostluk seviyeniz, bazı etkinliklerin kilidini açabilir ve hatta bazı karakterlerle romantik ilişkiler geliştirebilirsiniz.

Bunlarla uğraşmak istemiyorsan not defterinden kalp olayını halledebilirsin.

Geri
Yukarı