Stardew Valley'de hareket ederken karakterin etrafı bulanıklaşıyor

Adriel

Picopat
Daha fazla  
Gözüm hassas olduğu için fark edebiliyorum. Hareket edince ekinlerin etrafı bir tık bulanıklaşıyor ve karakter hareket edince arkasından bulanıklık geliyor, bu oyundan mı yoksa bir sorun mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözüm hassas olduğu için fark edebiliyorum. Hareket edince ekinlerin etrafı bir tık bulanıklaşıyor ve karakter hareket edince arkasından bulanıklık geliyor, bu oyundan mı yoksa bir sorun mu?
Muhtemelen pixel art olduğundan dolayı. Kar yağdığında falan da insanı rahatsız ediyor bazen. Pixel görüntüler hızlıca hareket edince göz kamaştırıyor.

Ama yine de ekran kaydı atabilirsiniz, belki başka bir problem vardır.

Muhtemelen pixel art olduğundan dolayı. Kar yağdığında falan da insanı rahatsız ediyor bazen. Pixel görüntüler hızlıca hareket edince göz kamaştırıyor.

Ama yine de ekran kaydı atabilirsiniz, belki başka bir problem vardır.

Yani bilmiyorum karakter yürürken arkasında bulanıklık falan oluyor.

144Hz monitörüm var FPS bakmadım ama bence gayet yüksektir.

Windows ayarlarından ekranı 144Hz olarak ayarlamadıysanız şu an 60 da ya da 120Hz de kullanıyor olabilirsiniz
Gördüğünüz şey de eğer yazılımsal bir hata değilse monitörünüzün pixellerinin fiziksel olarak ne kadar hızlı renk değiştirdiğini ya da açılıp kapandığını görüyor olabilirsiniz. Eğer pixeller bunda yavaş kalırsa, önceki renk arkasında kısa süreliğine iz bırakır
test= Blur Busters TestUFO Motion Tests. Benchmark for monitors & displays.

örnekler:
youtu.be/yBylusZNZHY&t=514
VA / OLED / IPS karşılaştırması

youtu.be/BKojsdVFCI8&t=48
IPS / TN karşılaştırması. video çok kaliteli değil ama TN panelde ghosting aşırı fazla olduğundan bayağı belli oluyor (ileri sardım ama hepsini de izleyebilirsin)

youtu.be/qL6HJWxjfQs&t=356
Pixellerin yavaş renk değiştirmesinden dolayı arkada bıraktıkları izlerin başka bir örneği
Bu ghosting, eğer varsa monitörünün OverDrive modlarını kullanarak ya da kontrastı yüzde 45-50 civarlarına yükselterek bir nebze azaltabileceğin bir şey

Oyunu pencere modunda açtığımda sorun gidiyor

Bundan emin değilim ama NVIDIA ayarlarında bir yerde FPS'i adaptif olarak ayarla gibi bir seçenek vardı, siz böyle deyince belki oyunun ayarlarını masaüstünün ayarlarına bir şekilde getirebilirseniz sorununuz belki çözülebilir

Bilgisayar bir oyun açıldığında otomatik olarak farklı bir profile geçmiyorsa genel ayarların tüm programlarda aynı olması gerekir, bu yüzden emin olamıyorum
Sanırım alakalı ayarlar sekmesi de burası
3D ayarlarının yönetilmesi>>program ayarları>>"ekle" sonra oyunu seç, buradan bir ayar olma ihtimali var

Son düzenleme:
Windows ayarlarından ekranı 144Hz olarak ayarlamadıysanız şu an 60 da ya da 120Hz de kullanıyor olabilirsiniz.
Gördüğünüz şey de eğer yazılımsal bir hata değilse monitörünüzün pixellerinin fiziksel olarak ne kadar hızlı renk değiştirdiğini ya da açılıp kapandığını görüyor olabilirsiniz. Eğer pixeller bunda yavaş kalırsa, önceki renk arkasında kısa süreliğine iz bırakır.
Test= Blur Busters TestUFO Motion Tests. Benchmark for monitors & displays.

Örnekler:
<
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
>
VA / OLED / IPS karşılaştırması.
-
<
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
>
IPS / TN karşılaştırması. Video çok kaliteli değil ama TN panelde ghosting aşırı fazla olduğundan bayağı belli oluyor (ileri sardım ama hepsini de izleyebilirsin)
-
<
>
Pixellerin yavaş renk değiştirmesinden dolayı arkada bıraktıkları izlerin başka bir örneği.
Bu ghosting, eğer varsa monitörünün OverDrive modlarını kullanarak ya da kontrastı yüzde 45-50 civarlarına yükselterek bir nebze azaltabileceğin bir şey.

Monitörde ghsoting yok hocam test etmiştim daha önce.

Arkadaşlar oyunu sildim uğraşmayalım artık.

Geri
Yukarı