Starfield incelemeleri neden bu kadar olumlu?

@CMDRKaays_08 incelerken zevkler ve renkler çok göz önünde tutulmalı mı bilmiyorum. Ayrı bir tartışma konusu. Oyunun rezalet performansı eleştirilmeli. Ayrıca grafikler de kötü diyor insanlar, denemedim de… Mekanikleri eski diyenler var… İcerige puan verirsin buralardan düşersin.

Benim yorumum oyunun kendisinden çok bu rezaletin rezaleti optimizasyona idi. Böyle yapmaya devam ederseniz bu firmalar bu kadar leş optimizasyonlu oyun çıkartmaya devam ederler. Oyunu adam gibi oynamadım bile zaten, sadece test ettim ve sonuçları görünce bir daha asla yüklememek üzere sildim. @Astiva

İçerik bolluğu ve vakit geçirme açısından güzel bir oyun fakat diğer her şeyi 2013'ten kalma gibi hissettiriyor. Skyrim gibi modlarla adam edecekler bu oyunu da hatta adam etmeye başladı bile oyuncu topluluğu.
Bakın siz de diyorsunuz hocam, firma değil "Oyuncu topluluğu" adam ediyor. Firmanın yaptığı işin rezalet olduğu ortada.

Son düzenleme:
Herkes sizinle aynı fikir de değil. Oyun bence gayet de güzel. Bazı sıkıntıları var ama yamalarla düzeltilebilir.
Optimizasyondan bahsediyorum. RTX 3090'ın 1080P Ultra ayarlarda 55 FPS verdiği oyunun optimizasyonunda herkes nasıl benimle aynı fikirde olmasın? Ayrıca oyuncu topluluğunun oyunu modlarla falan filan düzeltmesi asla oyunun açığını kapatamaz. Firmanın işi bu, oyuncu topluluğunun değil.

Optimizasyondan bahsediyorum. RTX 3090'ın 1080p Ultra ayarlarda 55 FPS verdiği oyunun optimizasyonunda herkes nasıl benimle aynı fikirde olmasın? Ayrıca oyuncu topluluğunun oyunu modlarla falan filan düzeltmesi asla oyunun açığını kapatamaz. Firmanın işi bu, oyuncu topluluğunun değil.

PC üzerinden oynadıysan onun optimizasyonu hakkında bilgim yok ama ben konsol üzerinden oynadığım da sıkıntı yaşamamıştım optimizasyon açısından. Dediğim gibi. Sıkıntıları yamalarla düzeltirler. Böylesi büyük oyunu harcamazlar kolay kolay.

PC üzerinden oynadıysan onun optimizasyonu hakkında bilgim yok ama ben konsol üzerinden oynadığım da sıkıntı yaşamamıştım optimizasyon açısından. Dediğim gibi. Sıkıntıları yamalarla düzeltirler. Böylesi büyük oyunu harcamazlar kolay kolay.
Harcadılar bile. Adam optimizasyon neden bu kadar kötü sorusuna "Bilgisayarınızı yükseltmeye ne dersiniz?" demiş. Daha neyi savunacaksınız??? RTX 3090'ın 1080P Ultra 60 FPS oynatamadığı oyuna adam bilgisayarınızı yükseltin demiş çıldıracağım ya çıldıracağım.

Benim yorumum oyunun kendisinden çok bu rezaletin rezaleti optimizasyona idi. Böyle yapmaya devam ederseniz bu firmalar bu kadar leş optimizasyonlu oyun çıkartmaya devam ederler. Oyunu adam gibi oynamadım bile zaten, sadece test ettim ve sonuçları görünce bir daha asla yüklememek üzere sildim. @astiva

Optimize oyun çıkartmak gerçekten zor bir olay hele bu kadar büyük ise. Ben 12500H ve 3050 Ti ile YouTube üstünde gördüğüm özel ayarlar ile oynuyorum ve DLSS modu var. New Atlantis hariç 60 uzayda ise 70 FPS kadar alabiliyorum. New Atlantis'te ise 40-50 değişiyor. 75W mobil bir GPU ile ve guzel grafikleri ile ben böyle FPS alabiliyorum.

Optimize oyun çıkartmak gerçekten zor bir olay hele bu kadar büyük ise. Ben 12500H ve 3050 Ti ile YouTube üstünde gördüğüm özel ayarlar ile oynuyorum ve DLSS modu var. New Atlantis hariç 60 uzayda ise 70 FPS kadar alabiliyorum. New Atlantis'te ise 40-50 değişiyor. 75W mobil bir GPU ile ve guzel grafikleri ile ben böyle FPS alabiliyorum.
Hala oyun büyük diye optimize oyun çıkartmak zor diye savunuyorlar. Off, hâlâ savunulabiliyor, Allah'ım ben sarhoş muyum? Rüya mı görüyorum? Gerçek mi bu?

Geri
Yukarı