Starfield RTX 4060 Ti 8 GB DLSS ve Frame Generation testi

Starfield için DLSS 3.5 & Frame Generation modunu yükledim ve ilk dışarı çıktığımız bölümde ultra ayarlarla kısa bir canlı test yapıp ekran görüntüleri aldım. Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ultra ayarlar.

Eki Görüntüle 1928132

Ultra ayarlar + DLSS (Kalite & 75).

Eki Görüntüle 1928131

Ultra ayarlar + DLSS (kalite & 75) + Frame Generation.

Eki Görüntüle 1928130

Ultra ayarlar + Frame Generation (DLSS kapalı).

Eki Görüntüle 1928129
Optimizasyon çöp gibi.

Starfield'ta optimizasyon sıkıntısı kadar büyük bir sıkıntı daha var, gpu güç kullanımı. Oyun, gpu'nun normalde yük altında kullandığının %65'i kadar güç çekiyor. Bu yüzden çok düşük fps alıyor herkes. Ancak son nesil amd kartlarda bu sorun yok, bu yüzden RX7900XTX İLE RTX4090 aynı performansı alıyor.

Modu satın alırsak Frame Generation' ı RTX 3070' de açabilir miyiz? FG nin sadece RTX 4000 serisinde açılabildiğini gördüm ama. Açamıyorsak sadece DLSS 3.5 için alalım mı? Piyasadaki free dağıtılan modlarla aynı oluyor o zaman gerek kalmıyor gibi.

6 Eylül olsun da bi deneyelim Starfield'i , 2k ultra oynatır helarde rx 6800

Modu satın alırsak Frame Generation' ı RTX 3070' de açabilir miyiz? FG nin sadece RTX 4000 serisinde açılabildiğini gördüm ama. Açamıyorsak sadece DLSS 3.5 için alalım mı? Piyasadaki free dağıtılan modlarla aynı oluyor o zaman gerek kalmıyor gibi.

Hayır Frame Generation yalnızca 4000 serisine özel. Ama DLSS için satın alıma gerek yok ücretsiz şekilde Nexusmods'da bulunuyor. FSR üzerine ek bir kazanımı olmayacaktır ama kalite biraz daha iyileşiyor.

6 Eylül olsun da bi deneyelim Starfield'i , 2k ultra oynatır helarde rx 6800

6800 XT modeli 2K ultra ayarlarda FSR kapalı 47 FPS, FSR açık 57 FPS veriyor. Düz 6800 ile FSR açık yüksek ayarlarda oynarsın sanırım.

Starfield için DLSS 3.5 & Frame Generation modunu yükledim ve ilk dışarı çıktığımız bölümde ultra ayarlarla kısa bir canlı test yapıp ekran görüntüleri aldım. Video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ultra ayarlar.

Eki Görüntüle 1928132

Ultra ayarlar + DLSS (Kalite & 75).

Eki Görüntüle 1928131

Ultra ayarlar + DLSS (kalite & 75) + Frame Generation.

Eki Görüntüle 1928130

Ultra ayarlar + Frame Generation (DLSS kapalı).

Eki Görüntüle 1928129
Bana grafikler neden güzel gelmedi?
Oyun atmosferi biraz koyu ondan mı acaba 🤔

Bana grafikler neden güzel gelmedi?
Oyun atmosferi biraz koyu ondan mı acaba 🤔

Bu videodan diyorsan Handbrake ile küçülttüğümden görüntü iniyor ama genel olarak diyorsan evet renk tonu çok soluk kullanılmış hiç canlılık yok.

Bethasda oyunları genel olarak böyledir aslında Skyrim, Fallout hepsinde o cansızlık ve koyu atmosfer hakimdir.

Bu videodan diyorsan Handbrake ile küçülttüğümden görüntü iniyor ama genel olarak diyorsan evet renk tonu çok soluk kullanılmış hiç canlılık yok.

Bethasda oyunları genel olarak böyledir aslında Skyrim, Fallout hepsinde o cansızlık ve koyu atmosfer hakimdir.
GTA 4 soluk havasından çok fazla linç yedi bu oyun da öyle olacak gibi geliyor.

Geri
Yukarı