Starfield vs Baldur's Gate 3 vs Zelda

Nami

Centipat
Ben şimdiden bu konuyu açayım dedim. Bana göre, benim zevkime göre Baldur's Gate 3 bu senenin en iyi oyunuydu. Starfield'ı daha birçok kişi oynamadı ama sizce bu yılın en iyisi hangisiydi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GOTY ödülünü hangisi alır şeklinde bir soruysa bu cevabım Baldur's Gate 3 olacak, bu sene daha iyisi çıktıysa veya çıkacaksa bile yine Baldur's Gate 3'e verecekler ödülü diye düşünüyorum. Çünkü oyun basını tamamen duygusal davranıp "abi o kadar övdük, sosyal medyada da çok konuşuldu vermezsek bizi döverler" şeklinde düşünecekler ve ödülü ona verecekler içten içe en iyisinin o olduğunu düşünmeseler bile.

Herkesin zevkleri farklı, bu tarz konular açmanın lüzumu yok diye düşünüyorum.

Hocam haklısınız onu biliyorum ama ben sevgi açısından sormuştum. Şimdi baktım da sevgi ile alakalı sormam gerekirmiş kusura bakmayın. En sevdiğiniz hangisi diye sormam gerekirdi. Bence sevgide zevkler ve renkler tartışılmaz kanunu geçersizdir. Yani aslında konuyu açmamın sebebi şuydu. Mesela sen RDR 2, GoW, Elden Ring'i oynadın iyice ve aralarından en çok saran en çok eğlendiren GoW oldu diyelim. Bu sana göre en iyisi GoW demek oluyor. Ama bana göre RDR 2 daha iyi. Bu tamamen kisinin zevklerine bağlıdır. Konuyu açmamın sebebi de çoğunluk hangisini seviyor onu görmekti. Hangisinin kitlesi daha fazla onu merak etmiştim sadece.

GOTY ödülünü hangisi alır şeklinde bir soruysa bu cevabım Baldur's Gate 3 olacak, bu sene daha iyisi çıktıysa veya çıkacaksa bile yine Baldur's Gate 3'e verecekler ödülü diye düşünüyorum. Çünkü oyun basını tamamen duygusal davranıp "abi o kadar övdük, sosyal medyada da çok konuşuldu vermezsek bizi döverler" şeklinde düşünecekler ve ödülü ona verecekler içten içe en iyisinin o olduğunu düşünmeseler bile.
Sana göre hangisi almalı

Elbette zevkler renkler meselesi... Bu sene gerçekten herhalde 2004 ve 2018'den sonra oyun dünyasında geriye dönüp bakıldığında hatırlanacak senelerden biri olacak. Ben Baldur's Gate III diyorum. En büyük mü bilmiyorum ama çok büyük... Hele hele Diablo IV'ün içine girdiği acınası durumdan sonra iyice pekişti kafamda... Kesinlikle GOTY olmalı Baldur's Gate III.

Starfield şu an alamaz zaten. Alma şansı var ama düşük. Sebebi ise Starfield için gereksiz büyük hype yapılması olumsuz olarak yansıyacaktır. Baldur's Gate ve Zelda arasında dönen bir kapışma olacaktır diye düşünüyorum.

anomaly Agent'ı konu dışı bıraktım o zaten çoktan ödüllerini aldı bile

Starfield şu an alamaz zaten. Alma şansı var ama düşük. Sebebi ise Starfield için gereksiz büyük hype yapılması olumsuz olarak yansıyacaktır. Baldur's Gate ve Zelda arasında dönen bir kapışma olacaktır diye düşünüyorum.

anomaly Agent'ı konu dışı bıraktım o zaten çoktan ödüllerini aldı bile
Armored Core 6 gibi bir From Software ürünü varken avuçlarını yalarlar.

Geri
Yukarı