Starfield'ı Neden Optimize Etmediniz Sorusuna Yanıt: Belki Bilgisayarınızı Yükseltmeniz Gerekiyordur

Fallout 76 felaketinden bu dolandırıcının o koltukta oturması bir mucize bence. Milleti yine dolandırdın, umarıkm bu sefer davalar müsait bir yerinde patlar.
Elemana bişey olacağını sanmam. Çalışanlar da memnun herhalde.

Elemana bişey olacağını sanmam. Çalışanlar da memnun herhalde.
''Bethesda oyunu böyle olur yhaa'' diyen kerizlerim olsa ben de çok mutlu olurdum :D

Bloomberg, Bethesda'nın üst düzey yöneticisi konumundaki Todd Howard ile bir röportaj yaparken seyircilerden Starfield'ı neden PC için optimize etmediniz sorusu geldi. Howard'ın buna karşılık olarak “Aslında optimize ettik. Yeni nesil bir oyun yapmak için teknolojiyi zorladık. Belki bilgisayarını yükseltmen gerekiyordur.” cevabı vermesi üzerine pek çok oyuncu sosyal medyada tepki gösterdi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Optimizasyon konusunun yanlış anlaşıldığını düşünmeye başladım. Yani büyük bir çoğunluk yeni oyunların optimizasyonla 20 küsür yıllık sistemde bile çalışabileceğini düşünüyor. Söz konusu işlem bir sihir falan değil, oyunun bilgisayar donanımını daha verimli kullanmasını sağlayan iyileştirmelerden ibaret.

Öte yandan Starfield güzel bir deneyim sunuyor kendi türünde ancak yeni nesil bir oyun değil, öyle hissettirmiyor. Eski bir oyun motoruyla geliştirildiği kendini belli ediyor; küçük bir dükkana girdiğinizde bile yükleme ekranı olması, grafiklerin kalitesi ve renk paleti, arayüzü kullanmanın zorluğu gibi detayları yadsımak mümkün değil. Bunlar modlarla toparlanıyor elbette şimdiden, zaten Bethesda oyunların özelliği de topluluğun verdiği emek.

Optimizasyon konusunu bu açıklamayla geçiştirmek zor. 4070'lik bir sistemdeki durum bu, düzeltilmez demiyorum ama topu hemen millettin sistemine atmak garip olmuş. :D

Eki Görüntüle 1935468
Neden Falout 4 detaylar olarak Starfield'da göre daha iyi denilince de umarım aynısı söylenir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yeni bir Cyberpunk vakası gibi gözüküyor sadece uzay temalı...

Son düzenleme:
Fallout 76 dan sonra Bethesta ya da Todda güvenecek kadar safsan, bu muameleyi sonuna kadar hak ediyorsun demektir. Aması maması yok. Sen istediğin şekilde kandırabilirsin kendini ama bu durumu değiştirmez.

''Bethesda oyunu böyle olur yhaa'' diyen kerizlerim olsa ben de çok mutlu olurdum :D
Bethesda oyunları sorun olmasına rağmen çok eğlenceli, saran oyunlardır. Starfield'de çok güzel. Bayağı oynadım, sarıyor.

Silah mekanikleri, vuruş hissi, karakter hareketleri falan oturumuş, yerli yerinde. Ayrıca RPG.

1 aylık RX 6600 ekran kartım: :(

Yeni konular

Geri
Yukarı