Starlink uyduları bu gece gözlemlenebilecek

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Spacex'in Starlink uyduları geçtiğimiz aylarda paniğe yol açmıştı hatırlarsınız. Bu uydular bu gece saat 4.55 civarlarında ve Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece Türkiye'den de görülebilir olacak. Aşağıdaki sitede teleskop gerekmediğini belirtiyorlar ancak şehir ışıklarından dolayı net bir görüntü elde edememe ihtimalimiz var. Ben yine de o saatte uyanık olacağımdan çıkıp bir bakacağım. Benim gibi başka ilgili kimseler de varsa aşağıya linki bırakıyorum, konumunuzu görmesine izin vererek saat kaçta, gökyüzünün hangi bölgesinde (Google maps sistemiyle ufak bir simülasyon gösteriyor) göreceğinizi öğrenebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de UFO görüldü haberleri yükleniyor...
Uydulardan çok bu haberleri ve insanların tepkilerini bekliyorum :D Ben mi bir yalan haber atsam acaba ortaya 😂
Gece çok bulutlu olduğu için 20 dakika beklememe rağmen tek bir uyduyu bile göremedim. Yalnızca bulutların (istikamete uyuyor) belli bir kısmı kalın bir şerit halinde arada bir hafif parlayıp sönüyordu. Görebilen, görüntüleyebilen var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı