Start stop devreye girmiyor

Yumak

Hectopat
Yer
Kocaeli
Arkadaşlar daha 30 km araç ilk bayiden çıkarken start stop çalışıyordu. 2 gün kullanamadım şimdi kullandım bir 5km kullandıktan sonra ışıkta durdum start stop çalışmadi. Göstergede start stop ışığı yeşil şekilde yanıp sönüyor devreye gireceği zaman. Kitapçıkta tüm durumlarda bende yerine getirdim.
● Stop-start sistemi manuel olarak devre dışı bırakılmadı.
● Kaput tamamen kapalı.
● Sürücü kapısı kapalı veya sürücü emniyet kemeri bağlı.
● Araç aküsü yeterli derecede şarj edilmiş ve durumu iyi.
● Motor ısınmış.
● Motor soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek değil.
● Motor egzozu sıcaklığı yüksek değil, örneğin. Yüksek motor gücünde sürdükten sonra.
● Ortam sıcaklığı -5 °c'ın üzerinde.
● Klima sistemi Autostop'a izin verir.
● Fren vakumu yeterli.

Araçlarda bu sistem için sensörler bulunuyor eğer uygun koşul yoksa araç çalışmaya devam ediyor. Bir daha araç biraz yol gittikten sonra deneyin olmazsa servise götürebilirsiniz.

Daha 30km'deki araç için çabuk telaş yapıyorsunuz. Akü yeterince dolu demişsiniz ama araç park halindeykende bazı parçalar (örneğin anahtarsız giriş) akım çekmeye devam eder. Mesela ben aracımı temizlerken kapıları açtığımda ortadaki navigasyon ekranı, ön arka tavan lambası falan çalışıyor haliyle 30dk-45 neyse içini sileyim vs derken aküden harcıyor ve gözlemlediğim kadarıyla ancak 20km civarı sürdükten sonra akü tekrar şarj olmuş oluyor ve öncesinde Start&Stop devreye girmiyor. Bence siz tek marş ile bi en azından 15-20km yaptıktan sonra tekrar bakın devreye girecektir.

Aracın megan bazen böyle oluyor tam stop etmiyor bazen de düzeliyor.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    65,5 KB · Görüntüleme: 63

Yeni konular

Geri
Yukarı