Citroën C5 2012 araçta start-stop devreye girmiyor

Birben

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Aracı yeni aldım. Eco modu (benim aracımda start stop modu eco modu diye geçiyor) frene basınca 3 kere yanıp sönüyor ve devreye girmiyor. Ben aldığımda emniyet kemeri iptal edilmişti ben de aktif ettim. Start stop için aküyü değiştirdim. Ancak ne yaptıysam start stop çalışmadı. Sanayiye götürdüm ve bilgisayara bağlattırdım, bilgisayarda P1AA2 gerilim sabit tutma düzeneği hatası görüldü. Usta, bunun start stop beyniyle alakalı olabileceğini söyledi. Aracın beyindeki tüm hataları çözdü ancak yine de çalışmadı. Nereden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Start stop devreye girmesi için birçok donanıma bakıyor, emniyet kemeri, akü voltajı, dış sıcaklık, klimanın çalışıp çalışmadığı, motor suyu sıcaklığı, kaputun kapalı olması gibi. Ama bu emniyet kemeri iptali sizin aracınızda bu sistemi devre dışı uzun süre bırakıp sanki korumaya almış gibi görünüyor. Dilerseniz akü kutup başını 1 gece söküp bekleyin ve ertesi gün tekrar deneyin.

Start stop devreye girmesi için birçok donanıma bakıyor, emniyet kemeri, akü voltajı, dış sıcaklık, klimanın çalışıp çalışmadığı, motor suyu sıcaklığı, kaputun kapalı olması gibi. Ama bu emniyet kemeri iptali sizin aracınızda bu sistemi devre dışı uzun süre bırakıp sanki korumaya almış gibi görünüyor. Dilerseniz akü kutup başını 1 gece söküp bekleyin ve ertesi gün tekrar deneyin.
Teşekkür ederim. Akü kutup başını soktum. Çok umutlu değilim ama yine de deneyeyim emniyet kemerinde kablo kopuktu eski sahibi ötmesin diye kabloyu kesmişti onu lehimledim şimdi çıkartırken ötüyor bunlar da olmazsa artık beyine baktiracagim serviste

Yeni konular

Geri
Yukarı