Statik IP ile adres saptanabilir mi?

• Konuyu başlatan Alfo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 460

Alfo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhabalar. Bir canlı yayın uygulaması var ve ne kadar izleyici olursa top listesine girmek o kadar kolaylaşıyor. Kendi kurduğum program ile yayıncılara ücret karşılığı bot izleyici atıyorum. Şöyle bir şey var, bu uygulama da çok çok yüksek fiyatlara bot izleyici atıyor. Ben ise çok cüzi miktarda yapıyorum bunu. Sürümden kazanıyorum. Benim Statik IP adresim bu uygulama tarafından öğrenilebilir mi? Ya da dinamik IP adresi değişikliği bunun önüne geçebilir mi? Cihaz banı yersem benim için kötü olur.

Eğer yayın platformuna sorun teşkil ederseniz dava bile ederler. Fakat Twitch gibi büyük bir yer ise uğraşacaklarını sanmam. Soruya gelecek olursak dinamik IP'yi değiştirmen fayda etmez her şey loglandığı için bulunursun.

Eğer yayın platformuna sorun teşkil ederseniz dava bile ederler. Fakat Twitch gibi büyük bir yer ise uğraşacaklarını sanmam. Soruya gelecek olursak dinamik IP'yi değiştirmen fayda etmez her şey loglandığı için bulunursun.
Uygulamanın Türkiye'de temsilcisi yok. Yine de dava edebilirler mi?

O konuda bilgim yok ancak sorun teşkil edersen dava ederler. Yurt dışı olaylarını bilmiyorum onu araştırman lazım biraz.

Cevaplar için teşekkürler. Peki IP adresimi bulmalarını engellemek için ne gibi bir çözümü var? Böyle bir şey yoksa en azından PC'mi gizlemek için de bir şey yapamaz mıyım?

VPN kullanabilirsiniz fakat birçok VPN servisi mahkeme emri ile kullanıcısını ifşa ediyor. Bu yüzden size tavsiyem Full anonim olmak için İsviçre lokasyonlu sunucu alıp onu VPN olarak kullanmanız. Bunlarla birlikte proxychain ve Tor Browser da kullanabilirsiniz. Eğer bu dediğim üç şeyi de kullanırsanız bulunmanız imkansıza yakın olur. Sunucu alternatifi olarak Nord VPN sizi ifşa etmiyor ancak logluyor. Bu yüzden en garantisi İsviçre lokasyonlu sunucu. Kazandığınız paralarla da takip edilebilirsiniz ancak orası hakkında aklıma kripto para ile alışveriş dışında bir şey gelmiyor.

VPN kullanabilirsiniz fakat birçok VPN servisi mahkeme emri ile kullanıcısını ifşa ediyor. Bu yüzden size tavsiyem Full anonim olmak için İsviçre lokasyonlu sunucu alıp onu VPN olarak kullanmanız. Bunlarla birlikte proxychain ve Tor Browser da kullanabilirsiniz. Eğer bu dediğim üç şeyi de kullanırsanız bulunmanız imkansıza yakın olur. Sunucu alternatifi olarak Nord VPN sizi ifşa etmiyor ancak logluyor. Bu yüzden en garantisi İsviçre lokasyonlu sunucu. Kazandığınız paralarla da takip edilebilirsiniz ancak orası hakkında aklıma kripto para ile alışveriş dışında bir şey gelmiyor.

Çok teşekkür ederim. Sunucu şu anda alamam ama VPN ve proxychain kullanabilirim. Bu ikisinin açılış sırasının bir önemi var mı?

Geri
Yukarı