Statik IP'ye Rağmen Port Acma Sorunu

tlgozarslan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Turk.Net kullanıyorum. Carrier Grade Nat'da değilim.

IP adresim 88.2... şeklinde gidiyor. Statik IP kullanıyorum.

Açmak istediğim portlar; 49003, 49004, 49005, 49006

Port açma sebebim GeForce Now'ı daha akıcı oynayabilmek. Ancak işe yarayacağından emin değilim.

Resmî sitesinde şöyle bir yazı buldum:

geforce now ports

starting with the geforce now (gfn) pc and mac apps v1.13.2.5 or later, the gfn apps use fixed ports for streaming games. ın order to further improve streaming quality when using gfn, we suggest using gfn optimized routers or engage your existing router qos by adding gfn app ports to the active router’s qos profile. here are the ports to add:
49003 – udp ınbound audıo
49004 – udp outbound audıo
49005 – udp ınbound vıdeo
49006 – tcp/udp outbound/ınbound remote ınput
ıf you are not using a gfn certified routers, please consult with the technical support page for your router how to configure the router qos engine to improve your gaming experience.

Windows Güvenlik Duvarına bu portlarda izin verdim. Ayrıca GeForce Now ile ilgili tüm programlara yine güvenlik duvarında izin verdim.

Sizce nerede hata yapıyorum veya nereyi gözden kaçırıyorum?

11111.png
222222222.png

Merhaba arkadaşlar Turk.Net kullanıyorum. Carrier Grade Nat'da değilim.

IP adresim 88.2... şeklinde gidiyor. Statik IP kullanıyorum.

Açmak istediğim portlar; 49003, 49004, 49005, 49006

Port açma sebebim GeForce Now'ı daha akıcı oynayabilmek. Ancak işe yarayacağından emin değilim.

Resmî sitesinde şöyle bir yazı buldum:

Windows Güvenlik Duvarına bu portlarda izin verdim. Ayrıca GeForce Now ile ilgili tüm programlara yine güvenlik duvarında izin verdim.

Sizce nerede hata yapıyorum veya nereyi gözden kaçırıyorum?

Eki Görüntüle 505587
Eki Görüntüle 505590
Port açarken bilgisayarınızın İP adresini yazıyor musunuz.?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı