Statik IP'ye sahip modeme reset atmak

Internet eczanenin interneti ve statik yani sabit IP var, modem arayüzüne girilmiyor, şifreyi bilmiyorlar, her şifreyi denedim. Modem arayüzüne girmek için modemi resetlersem bir problem oluşur mu? Sabit IP olduğundan bu durum önemli.

Sağlayıcıdan statik IP hizmeti mi aldınız, yoksa modemin IP ayarı yapmasını DHCP'den Static'e mi geçirdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlayıcıdan statik IP hizmeti mi aldınız, yoksa modemin IP ayarı yapmasını DHCP'den Static'e mi geçirdiniz?
Onu bilmiyorum, bildiğim eczanenin internetinin sabit IP olduğu ve reçetelerin girilmesi için reset atıldığında IP değişimi olursa sıkıntı olur, reset atılma sebebi Wi-Fi şifresinin değişilmesi lazım, başkaları bağlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlayıcıdan statik IP hizmeti mi aldınız yoksa modemin IP ayarı yapmasını DHCP'den Static'e mi geçirdiniz.

Arkadaşın dediği gibi DHCP üzerinden statik verdilerse IP adreslerini not edin ona göre DHCP ayarlamasını tekrar yaparsınız. Değil otomatikse internet sağlayıcı muhtemelen eczane bilgi sistemi için istemiştir onu sağlayıcıdan olduğundan dolayı modemi resetlesenizde sorun yaşamazsınız. Arayüz şifresini bulabilme şansın varsa ise bir Backup al derim. Sorun yaşamamak için.

Arkadaşın dediği gibi DHCP üzerinden statik verdilerse IP adreslerini not edin ona göre DHCP ayarlamasını tekrar yaparsınız. Değil otomatikse internet sağlayıcı muhtemelen eczane bilgi sistemi için istemiştir onu sağlayıcıdan olduğundan dolayı modemi resetlesenizde sorun yaşamazsınız. Arayüz şifresini bulabilme şansın varsa ise bir Backup al derim. Sorun yaşamamak için.
İşte şifre bilinmediği için bakamıyorum, müşteri temsilcisinin de bugün sistemleri sorunluymuş, yarın tekrar arayıp sormak gerek.

Geri
Yukarı