Statik olmayan IP üzerinden sunucu kurmak mümkün mü?

fsfsgs

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım üzerinde bir sunucu kuracağım, ancak şöyle bir sorum var:
Bilgisayar üzerinden tercih edilen IP ayarlayıp, modem arayüzünden port yönledirdikten sonra modemin IP'si değişir ise yine de tercih edilen IP'ye istek gönderilebilir mi?

İnternetiniz CGNAT ise port yönlendirme yapamazsın, Dinamik IP veya Statik IP ise yapabilirsin.
CGNAT'a düştüyseniz Statik IP satın alarak çıkabilirsiniz anca.

Dinamik IP ile her IP değişiminde modem ayarlarına dokunmanıza gerek yok ama bağlanan kişinin yeni IP'yi kullanması gerek.
IP adresini otomatik değiştirmek için DDNS servislerini kullanabilirsiniz.

İnternetiniz CGNAT ise port yönlendirme yapamazsın, Dinamik IP veya Statik IP ise yapabilirsin.
CGNAT'a düştüyseniz Statik IP satın alarak çıkabilirsiniz anca.

Dinamik IP ile her IP değişiminde modem ayarlarına dokunmanıza gerek yok ama bağlanan kişinin yeni IP'yi kullanması gerek.
IP adresini otomatik değiştirmek için DDNS servislerini kullanabilirsiniz.
CGNAT olup olmadığını nereden öğrenebiliriz?

CGNAT olup olmadığını nereden öğrenebiliriz?

Modem / Router'inin WAN IP'si ile internette yazan IP adresini karşılaştır.
Eğer farklı IP çıkıyorsa CGNAT havuzuna düştünüz demek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Modem / Router'inin WAN IP'si ile internette yazan IP adresini karşılaştır.
Eğer farklı IP çıkıyorsa CGNAT havuzuna düştünüz demek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler dostum ancak bunu sana sormam hataydı. İnternette bununla ilgili doğru pek kaynak varmış. Benim asıl sorunum ve çözemediğim problem VDS'te açtığım siteyi herkese açamıyorum. Defender'dan port açtım, WAMP'den portu yeniden ayarladım, VDS'i temin ettiğim yerden statik ip olarak yapılandırdım. Yok olmuyor.

Teşekkürler dostum ancak bunu sana sormam hataydı. İnternette bununla ilgili doğru pek kaynak varmış. Benim asıl sorunum ve çözemediğim problem VDS'te açtığım siteyi herkese açamıyorum. Defender'dan port açtım, Wamp'den portu yeniden ayarladım, VDS'i temin ettiğim yerden statik IP olarak yapılandırdım. Yok olmuyor.

VDS Windows ise güvenlik duvarından da portu açman gerekebilir. Linux ise nginx i de deneyebilirsin.

Merhaba, bilgisayarım üzerinde bir sunucu kuracağım, ancak şöyle bir sorum var:
Bilgisayar üzerinden tercih edilen IP ayarlayıp, modem arayüzünden port yönledirdikten sonra modemin IP'si değişir ise yine de tercih edilen IP'ye istek gönderilebilir mi?

ngrok veya localxpose kullanabilirsin. Geçici bir çözüm olur ama iş göreceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı