STATUS_ACCESS_VIOLATION ve Windows Defender hatası

goddessalice

Decapat
Arkadaşlar merhaba,

• i7 6700K.
• Corsair Vengeance LPX 2x8 DDR4 RAM (kırmızı)
• MSI NVIDIA GTX 1660 XS super Ventus 6 GB,
• Samsung 500 GB SSD,
• ASUS 6. nesil B150M-C anakart sisteme sahibim.

2 Sene önce MSI B150 GAMING M3 anakart, HDD ve MSI RX480 vardı bilgisayarımda. CS:GO'da oynarken bilgisayar mavi ekran ile KERNEL_DIED tarzı hata veriyordu ya da ekran aniden gidip bilgisayar yeniden başlıyordu. Windows güncelleme yaparken hata veriyor, Defender hizmet durması hatası ve sürekli tarayıcılar çöküyordu çeşitli hatalarla veya alt+F4 yapar mış gibi direkt kapanıyordu.

Dün ise anakart, ekran kartı ve SSD'yi aynı sistem içerisinde değiştirdim. Yani geriye değiştirmediğim RAM'ler, işlemci, PSU ve kasa kaldı.
Dün Windows'u kurup bu illetten tamamen kurtulacağımı sandım ki her şey tamam olunca Defender hatası devam etmekte. Tarayıcılar, indirme sayfalarında çökmekte, video sayfalarında kapanmakta veya "status_access_violation" hatasını vermekte. Oyunlar ve programlar alt+F4 yapar gibi aniden masaüstüne atmakta. Yani hiçbir şekilde bilgisayarı kullanamıyorum.

Neredeyse denemediğim yol kalmadı, sorunun ne olduğunu çözebilsem çözüm yollarını deneyeceğim fakat sorunun ana kaynağını kesinlikle bulamıyorum. RAM voltaj ve MHz ayarları, BIOS güncelleme, ekran kartı güncelleme gibi yazılımsal çözümlemeler işe yaramıyor. Donanımsal olduğunu düşünüyorum ama RAM'ler testlerde sorun çıkarmıyor. Geriye işlemci ve PSU kalıyor. Artık sorunu kökten çözmek istiyorum, neden dolayı sorun olduğunu öğrenmek istiyorum ve yardım bekliyorum Technopat ekibinden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum. PC'de bütün parçaları değiştirdim. Ama can sıkıcı şekilde PC mavi ekran verip tekrar başlatıyor bir de İnternette gezerken hay Aksi diyor ve İnternetten atıyor.

Geri
Yukarı