Steam aile paylaşımı aynı anda oynama nasıl çalışıyor?

Deschamps_18

Hectopat
Şimdiden betadan falan 6/6 kişi olduk. Fakat sistem yeni geldiğinden elde tutulur bir bilgi göremedim. Bir hesaptan gelen oyunları aynı anda iki farklı kişi oynayabiliyor mu?

Şimdiden betadan falan 6/6 kişi olduk. Fakat sistem yeni geldiğinden elde tutulur bir bilgi göremedim. Bir hesaptan gelen oyunları aynı anda iki farklı kişi oynayabiliyor mu?

Aynı oyun değil ama farklı oyun oynanabilir sadece 2 kişi aynı anda. Mesela örnek sen RDR 2 arkadaşın GTA 5 gibi.

Bu konu çözümünde de belirttiğim gibi 2 farklı oyunu 2 farklı kişi aynı anda oynayabilir. Aynı oyunu aynı anda 2 kişi oynayamaz eğer 2 farklı kopya yoksa.

Steam artık iki kişinin aynı oyunu oynayabileceğini söylememiş miydi? Benmi yanlış biliyorum.

Steam artık iki kişinin aynı oyunu oynayabileceğini söylememiş miydi? Benmi yanlış biliyorum.
Bir Steam ailesinin oyunları nasıl paylaşabileceğine dair bir örnek verebilir misiniz?

Elbette! Diyelim ki 4 kişilik bir ailedesiniz ve bir adet Portal 2 kopyasına ve bir adet Half-Life kopyasına sahipsiniz. Herhangi bir zamanda bir üye Portal 2, diğeri ise Half-Life oynayabilir. Eğer iki kişi aynı anda Portal 2 oynamak istiyorsa, aileden bir başkasının oyunun bir kopyasını satın alması gerekecek. Bu satın alma işleminden sonra ailede Portal 2'nin iki kopyası olur ve herhangi iki üye, oyunu aynı anda oynayabilir.

Kısacası 4 kişilik aile de eğer x oyunu 2 kişi de varsa olmayan kişi aynı oyunu oynayabilir fazla kopyadan dolayı.

Aynı oyun kaç kişide varsa o kadar kişi aynı anda oynayabilir mesela Spider-Man ailede 2 kişide varsa 2 kişi aynı anda oynayabilir.

Geri
Yukarı